„Honda se ohlíží po mladších jezdcích,“ vysvětlil Alberto Puig neobnovení kontraktu Hondy s Espargarem

Pol Espargaro bude od příští sezóny jezdcem GASGAS Factory Team. Nikdy se netajil tím, že by rád pokračoval s Hondou, stáj však již po prvních letošních závodech oznámila, že s Espargarem v dalších letech nepočítá. Jak nyní uvedl Alberto Puig, důvodem má být jeho vysoký věk.

Marc Márquez je po polovině aktuální sezóny stále bez týmového kolegy na rok 2023. Polu Espargarovi bylo již dříve oznámeno, že s ním Honda dále nepočítá. Spekuluje se, že ho v továrně nahradí Joan Mir, jehož aktuální stáj Suzuki letošním rokem v MotoGP končí.

Zatímco v Rakousku bylo oznámeno, že Espargaro bude příští sezónu obhajovat barvy GASGAS Factory Team, Alberto Puig uvedl, proč se s ním Honda rozhodla neprodloužit kontrakt. Údajně je pro ni už příliš starý.

„Pol stál o obnovení smlouvy s Hondou, oznámili jsme mu ale, že potřebujeme více času na rozmyšlenou. Ohlížíme se aktuálně po jezdcích, kteří jsou mladší. Honda chce, aby daná osoba vydržela v týmu delší dobu. A to neplatí pro jezdce, kterému je přes třicet,“ řekl Puig v rozhovoru s Jorge Lorenzem pro DAZN.

„Pokud mluvíme o rychlosti, souhlasím s tím, že mezi Mirem a Espargarem není velký rozdíl. Oba jsou opravdu rychlí a Pol je velmi houževnatý jezdec, ale v tomhle případě hraje věk klíčovou roli,“ dodal a potvrdil tak spekulace o připojení Mira k týmu tovární Hondy.

Co se vývoje motocyklu týče, sází Honda i nadále na Marca Márqueze, který v jejích barvách jezdí od roku 2013. Španěl se však před dvěma roky zranil, když si při prvním závodu v Jerezu zlomil pažní kost, a od té doby šly výsledky továrny strmě dolů. O aktuálním stavu Hondy vypovídá mimo jiné fakt, že ačkoliv rodák z Cervery od konce května nezávodil, je v celkovém hodnocení šampionátu stále jejím nejvýše umístěným jezdcem. I on přitom už příští únor oslaví třicáté narozeniny.

Údajně za aktuálními problémy Hondy stojí špatná komunikace mezi jejími evropskými a japonskými zástupci. Stále více je pak v souvislosti se značkou skloňováno jméno Davide Brivia, který by se k ní mohl připojit od příštího roku a velmi úzce spolupracovat s Albertem Puigem, možná dokonce převzít část jeho práce.

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist