„Buď půjde Joan Mir k Hondě, nebo bude sedět doma,“ uvedl jezdcův manažer

O přestupu Joana Mira k Hondě se ještě před několika týdny mluvilo jako o jasné věci. Jezdcův manažer Paco Sánchez však v rozhovoru pro TR MotoGP uvedl, že ještě není zdaleka nic podepsáno. A jiná možnost, než že mistr světa roku 2020 půjde k HRC, neexistuje.

Počet volných sedaček v MotoGP se s přibývajícími týdny neustále snižuje. Honda dala jasně najevo, že s Polem Espargarem už v budoucnu nepočítá, a tak se jako jasná varianta číslo jedna jevil přestup Joana Mira, jehož Suzuki letos v šampionátu končí. Podle jeho manažera Paca Sáncheze je však podpis smlouvy ze strany Alberta Puige neustále odkládán.

„Nevím, z jakého důvodu dohodu tak dlouho odkládá. Kvůli Acostovi to dle mého názoru není, potřebuje ještě rok zůstat v Moto2, nemyslím si, že je připravený na MotoGP. Je to skvělý jezdec, má před sebou velkou budoucnost, ale ještě musí získat nějaké zkušenosti,“ míní Sánchez.

Jak uvádí, jiná možnost pro Mira neexistuje. Buď podepíše s Hondou, nebo si dá rok pauzu. „Joan se toho nebojí. Ví, že Marc na tomhle motocyklu jezdí celý svůj život, ale také ví, že buď podepíše s HRC, nebo bude sedět doma. Neexistuje žádný plán B.“

Šance přestupu k Yamaze či Ducati je minimální. Lin Jarvis Sánchezovi potvrdil, že pro rok 2023 počítá s Francem Morbidellim, Paolo Ciabatti pak uvedl, že o vyjednávání s Mirem Ducati ani neuvažovala, protože mají odlišnou filozofii.

"Honda už má svého jezdce číslo 1. Ten si teď prochází těžkými časy, které nikdo nečekal a nikdo za ně není zodpovědný. Když ztratíte svou hvězdu, která vám vyhrává závody, přijdete také o způsob, kterým vyvíjíte motorku. Pomáhali jim už Pedrosa, pak Lorenzo, teď mají Espargara, každý z nich se něčím lišil. Kvůli neustálým změnám nedosáhli kýžených výsledků. Když se dostanete do téhle spirály, všechno se kazí,“ ukázal svůj pohled na dění v Hondě pro TR MotoGP Sánchez.

Dodal zároveň, že doufá v Márquezův brzký návrat. „Je to ikona celého šampionátu. Už jsme přišli o Valentina, nemůžeme ztratit i Marca.“

Informace o redaktorovi

Andrea Štipčáková - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist