Test MotoE – V Jerezu zkoušeli kvalifikace, nejrychleji zajel Brazilec Granado

Od pondělí do středy testují na dráze Circuito de Jerez-Angel Nieto jezdci pohárové série FIM Enel MotoE™ World Cup. Vzhledem k tomu, že na středu jsou na jihu Spanělska hlášené dešťové přeháňky, přesunuli program simulací kvalifikačních jízd na pondělí. Během dne jezdci absolvovali tři testovací části, ta poslední byla kvalifikační. Nejrychleji zajel druhou kvalifikaci Eric Granado. Test pokračuje v úterý druhým dnem.

V první části testu byl nejrychlejší Eric Granado (LCR E-Team) s časem 1'49,765 sekundy. Druhý Xavi Forés (OCTO Pramac MotoE) ztratil 0,221 sekundy, třetí Jordi Torres (Pons Racing 40) byl o 0,284 sekundy pomalejší. Marc Alcoba (Openbank Aspar Team) a Matteo Ferrari (FELO Gresini MotoE) uzavírají pětici nejrychlejších. Prvního a pátého v pořadí dělilo jen necelé čtyři desetiny.

Ve druhé části testu zajel na první místo výsledkové listiny Ital Matteo Ferrari (FELO Gresini MotoE), jehož maximem na kolo bylo1'49,153 sekundy. Necelé tři desetiny ztratil druhý Bradley Smith (WithU GRT RNF MotoE Team), jehož týmový kolega Niccoló Canepa v Jerezu netestoval, jelikož má povinosti ve FIM EWC v rámci víkendového podniku 24Hodin Le Mans. Ve čtyřech desetinách je trojice Marc Alcoba (Openbank Aspar Team), Eric Granado (LCR E-Team) a Mattia Cassadei (Pons Racing 40).

V poslední třetí části jeli jezdci simulaci kvalifikace. V Q1 byl na první pozici Mattia Cassadei (Pons Racing 40) s kolem za 1'49,022 sekundy. Druhý byl Miquel Pons (LCR E-Team) a třetí Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP MotoE), který na motorku třídy MotoE skočil rovnou z víkendu v Aragonii, kde vyhrál druhý závod WSSP. Švýcar ztrácel na prvního půl sekundy.

Druhou kvalifikaci vyhrál časem 1'49,020 Eric Granado (LCR E-Team), Matteo Ferrari (FELO Gresini MotoE) byl se ztrátou 0,270 sekundy druhý, čas třetího Hikari Okuba (AVANT Ajo MotoE) byl o 0,276 sekundy pomalejší. Miquel Pons (LCR E-Team) a Hector Garzo (Tech3 E-Racing) uzavřeli Top5.