MotoE 2019 – Novinky z Rakouska včetně seznamu týmů

Minulý víkend uspořádali na Red Bull Ringu již třetí zasedání v rámci nové soutěže FIM Enel MotoE™ World Cup. Předmětem bylo mimo jiné potvrzení týmů, které absolvují premiérový ročník 2019. Celkem bude na startovním roštu dvanáct týmů a osmnáct elektromotorek. Okruhy, kde nový šampionát zavítá zveřejní v Misanu, seznam jezdců v Aragonii.

Týmy FIM Enel MotoE World Cup 2019

Nově příchozí tým Sepang International Circuit (SIC) doplnil řady týmů, které do sezony nastoupí s jedním jezdcem a motorkou. Týmů je celkem dvanáct a z toho šest jich má dvoučlennou jezdeckou sestavu. Jména jezdců v této chvíli známa nejsou, jen počty elektromotorek.

Týmy, které mají dva místa na startu:
Tech 3 Racing
LCR Team
Pramac Racing
Esponsorama Racing
Gresini Racing
Angel Nieto Team

Týmy, které mají jedno místo na startu:
Sepang International Circuit
Marc VDS Racing Team
Ajo Motorsport
Pons Racing
Dynavolt Intact GP
SIC58 Squadra Corse

Testování

Na Red Bull Ringu měli hodně diskutovat ohledně termínu testů. Všechny nakonec uspořádají na španělském okruhu v Jerezu a to v níže uvedených termínech.

23/24/25.listopadu 2018 – Jerez (SPA)
13/14/15.března 2019 – Jerez (SPA)
23/24/25.dubna 2019 – Jerez (SPA)

Sponzoři/Partneři FIM Enel MotoE World Cup

Titulárním sponzorem je Enel. Dodavatelem motorek Energica. Dodavatelem pneumatik Michelin. Logistika DHL. Technickými partnery jsou Dell’Orto, Regina, Brembo, Marchesini a Öhlins. Ředitelem soutěže je Nicolas Goubert.

Závodní okruhy a jezdci pro sezonu 2019

Ohledně závodních okruhů, kde světový pohár MotoE uvidíme, zatím není rozhodnuto. Jasno v této věci bude během závodního víkendu Grand Prix v Misanu. Co se týče jezdeckého obsazení nové série, tak první jmenný seznam mají zveřejnit během Grand Prix ve španělské Aragonii.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Radek Babička - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 4 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist