Celkovým vítězem FIM MotoE je Švýcar Aegerter

Švýcarský závodník Dominique Aegerter to konečně dokázal a v Misanu vyhrál světový pohár FIM Enel MotoE™ World Cup. Loni mu to nevyšlo, letos již nic neponechal náhodě a také měl možná trošku štěstí. Jeho hlavní rival Brazilec Eric Granado v prvním závodě spadl a bylo rozhodnuto. První závod vyhrál Mattia Casadei, druhý Matteo Ferrari. Sezona 2023 již bude patřit poprvé elektromotorkám výrobce Ducati.

Po startu prvního závodu, kde pole position patřila Dominique Aegerterovi (Dynavolt Intact GP MotoE) se do čela dostal Mattia Casadei (Pons Racing 40). Druhý jel Aegerter a třetí byl Eric Granado (LCR E-Team). Hned ve druhé zatáčce havaroval Miquel Pons (LCR E-Team). Ve druhém kole se na druhou pozici posunul Brazilec Granado, který s Aegerterem bojoval o titul a v tu chvíli ztrácel 12,5 bodu. Ve třetím kole se na špici pole posunul Aegerter a krátce na to havaroval Eric Granado, takže o celkovém vítězi bylo rozhodnuto.

Cílem prvního klání projel první Mattia Casadei, jemuž se konečně podařilo závod vyhrát. Druhý projel cílem Dominique Aegerter, který mohl slavit zisk vítězství v letošním ročníku FIM Enel MotoE™ World Cup. Třetí byl Matteo Ferrari (Felo Gresini MotoE).

Druhý závod jeli jezdci FIM Enel MotoE™ World Cup v neděli a jeho vítězem byl po osmi kolech Matteo Ferrari (Felo Gresini MotoE). Necelé dvě desetiny ztratil na vítězství druhý Mattia Casadei (Pons Racing 40), třetí v cíli byl Brazilec Eric Granado (LCR E-Team). Vítěz letošního ročníku Dominique Aegerter (Dynavolt Intact GP MotoE) skončil čtvrtý. V celkovém hodnocení obsadil druhé místo Brazilec Granado, Ital Ferrari skončil celkově třetí.