Premiérové Evropské podium

Třetím dílem Mistrovství Evropy se stal o uplynulém víkendu český Most. Michal Filla zde nastupoval jako šestý muž průběžného pořadí s cílem zajet co nejlepší závod, získat další zkušenosti a hlavně další body do klasifikace ME.

Premiérové Evropské podium
V tréninku se Michal poprvé probojoval do první řady a startoval ze 4.pozice. Závod byl velký souboj s týmovým kolegou Radkem Rousem a vítězem z Italské Vallelungy Danilem Marranconem, který Michal okořenil nejrychlejším kolem závodu. Poslední čtyři kola se Michal usadil na prvním místě, ale v posledním kole chyboval, musel mimo trať a nakonec dojel na třetí pozici. Závod pak vyhrál první muž tréninků Radomil Rous a druhý byl Marrancone.
Michal Filla: „V tréninku jsem z mé jízdy neměl moc dobrý pocit, ale stejně jsem se dokázal protlačit do první řady. To bylo pro závod velmi dobré. Závod na 21kol byl docela dlouhý, ale opravdu pěkný a myslím, že se divákům musel hodně líbit. Od poloviny závodu jsem měl docela velké problémy se zadní pneumatikou, ale určitě jsem v tom nebyl sám. Počkal jsem proto na závěr závodu a zkusil si získat alespoň malý náskok do posledního kola. Bohužel jsem v posledním kole chyboval v první zatáčce a dostal se přede mě Radek Rous. Zkusil jsem vedení získat zpět, ale při předjíždění jsme o sebe s Radkem zavadili, já se otočil, jestli je Radek v pořádku a byl následně dlouhý na brzdy do další zatáčky. Je to velká škoda, ale na druhou stranu je to mé první podium v ME Supersportů. Tak myslím není důvod být zklamaný. Radek Rous jel moc pěkně a k vítězství mu musím pogratulovat. Celý tým měl jistě velkou radost a já bych mu chtěl poděkovat za perfektně připravený stroj.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist