Kaláb testoval ve Španělsku

Brněnský jezdec Igor Kaláb absolvoval další sérii testů na španělských okruzích.

Kaláb testoval ve Španělsku
Brněnský jezdec Igor Kaláb, který v loňské sezóně dosáhl výrazného úspěchu na mezinárodní scéně, když dokončil evropský šampionát třídy 125 ccm na vynikajícím třetím místě celkového pořadí, se připravuje na sezónu 2005, kterou stráví opět v německém týmu RZT Repsol. S koncem loňské sezóny vstoupila do Igorovi kariéry velká změna. Po mnoha letech, které spojil s motocykly japonské značky Honda, přichází nyní přestup na italský stroj Aprilia. S tímto motocyklem hodlá Igor Kaláb letos ještě výrazněji promluvit do celkového pořadí Mistrovství Evropy třídy 125 ccm. První testy nového materiálu absolvoval rodák z moravské metropole již na konci loňské sezóny. Během letošního února se však Iga do sedla motocyklu vrátil, když na jihu Španělska absolvoval celkem osm testovacích dnů.
"Nejdříve jsme testovali tři dny v Cartageně a pak pět dní v Almerii," vzpomíná Igor Kaláb na španělské testování. "Najezdil jsem okolo tisíc kilometrů a naprosto se sžil s motocyklem Aprilia. Pracovalo se na nastavení motoru, hledal se nejlepší setup, který funguje na okruhu. V Cartageně jsem jezdil časy pravidelně kolem 1:40,0. V Almerii jsem již první den vyrovnal můj nejlepší čas na tomto okruhu! Poslední den jsem opět jezdil naplno - na co nejlepší časy. I když byl mírný protivítr, tak se mi podařilo zajet 1:44,5, což znamená zrychlení o 0,6 sekundy oproti loňskému roku. Dalo by se asi jet i o něco rychleji nebýt protivětru, ale i tak jsme odjeli naprosto spokojeni."
Po testech ve Španělsku se motocykl Aprilia dočkal dalšího ladění na motorové brzdě. Ještě před startem samotné sezóny prodělá tým RZT Repsol jedno testování, které proběhne ve dnech 21. – 22. března na francouzském okruhu Val di Vienne. Poté již tým společně s našim Igorem Kalábem nastoupí k prvnímu závodu Mistrovství Evropy, který se jede 28. března v Holandsku na okruhu Assen jako doprovodný program zahajovacího podniku Mistrovství světa Endurance. Pokud se chcete setkat s Igorem Kalábem, máte jedinečnou příležitost tak učinit na pražské výstavě Motocykl 2005, kde bude mít firma RZT svojí expozici. Samotný Igor Kaláb pak bude rozdávat podpisy svým příznivcům na stánku www.motorkari.cz. Tato autogramiáda má předběžný termín na sobotu 12. března v 16:00 hodin. O přesném čase se však raději informujte přímo ve stánku tohoto největšího motocyklového serveru na českém internetu, kde Vám jeho pracovníci ochotně zodpoví Vaše dotazy.
Více o testech ve Španělsku naleznete na www.igorkalab.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist