Albacete - závodní neděle

Mistry Evropy se dnes stali Ital Romano Fenati a domácí španělští piloti Jordi Torres a Iván Silva. Velmi dobře si ale vedli čeští jezdci, neboť v Top-10 se umístili jak Míra Popov, tak Michal Prášek a také Michal Filla. A bronz v juniorech si vybojoval Jiří Klejch.

Muž z Pole position a ex-pilot MotoGP, domácí Iván Silva s motocyklem Kawasaki, sice do úvodního dnešního závodu litrových stocků neodstartoval nejlépe, ale nakonec se stal s náskokem 2,4 sekundy mistrem Evropy před svým týmovým kolegou Francouzem Lorisem Bazem - ten se stal juniorským mistrem Evropy (jsou hodnoceni jezdci do 20 let) a tuto dvojici na stupních vítězů doplnil současný jezdec satelitního superbikového týmu BMW Italia Xavi Fores na motocyklu stejné značky. Velmi dobře si vedl český jezdec Michal Filla s BMW, který závod začal na 11. místě, ale postupně se probojoval do Top-10, a nakonec byl šachovnicovým praporkem odmávnut na 8. místě se ztrátou 35 sekund - na této trati se šlapanickému Fillovi tradičně daří, neboť vloni zde skončil sedmý-, když před ním dnes ráno dojeli ještě další Španěl Del Amor (4.-BMW), Brit Kyle Smith(5.-Kawasaki), a další dva domácí jezdci loňský šampion Santiago Barragan (6.- Kawasaki) a ex-vicemistr Bernat Marinez (7.- Yamaha). Top 10 pak dokompletovali Nizozemci  Raymond Schouten (9.- Yamaha) a Allard Kerkhoven (10.- Kawasaki).