Pálka bral body za druhé místo v závodu CIV Minimoto v Rieti

O předchozím víkendu se konal už druhý závod mistrovství Itálie CIV minimoto a nechyběl zde ani český jezdec Matyáš Pálka. V sobotních trénincích našeho pilota potrápily brzdy a to se podepsalo na jeho čase v první kvalifikační rozjížďce, protože čas 37,043 s by stačil až na 8. místo. Ve druhé kvalifikaci už Maty zatáhl a bylo z toho krásné druhé místo na startovním roštu s časem 36,406 se ztrátou 0,078 na prvního jezdce Mattiu Bianchi.

I zde mu ale přestaly fungovat brzdy a od půlky kvalifikace se mohl náš pilot v boxové uličce jen modlit, zda ho někdo neodsune do hloubi startovního pole. Celkové výsledky kvalifikace slibovaly ovšem velmi zajímavý a vyrovnaný nedělní závod. V dopolední první závodní rozjížďce naše „84“ dostala penalizaci 10 s za předčasný start, bohužel se jednalo jen o poškubnutí a start mu nevyšel úplně nejlíp. V prvních zatáčkách ovšem odvedl krásnou práci a udržel se v čelní skupině, celý závod jel téměř bezchybně a díky tomu se po penalizaci propadl jen o jednu pozici. Za první závod si tedy připsal 16 bodů za 3. místo.

Velké vedro provázelo odpolední závod a po pádu jednoho z jezdců v 5. kole zavlála první červená vlajka. Závod byl restartován podle pořadí před vyvěšením vlajky. Maty tak odstartoval z 3. místa a opět se držel v čelní skupině. Bohužel byl restartovaný závod zkrácen na 8 kol. Teplota 34 stupňů se pravděpodobně podepsala na chybách soupeřů a dvě kola před koncem závodu zavlála opět červená vlajka. Matyáš tak projel cílem zase na druhém místě hned za Francescem Zaramellou. Maty si připsal dalších 36 bodů do šampionátu a z Rieti si přivezl pohár za 2. místo. Momentálně je v celkovém hodnocení náš jezdec s 57 body na 3. - 4. příčce společně s Lucou Fabrisem.

#84 Matyáš Pálka (jezdec) - „V sobotní kvalifikaci, se mi i díky skvělé práci týmu GHR podařilo zajet zatím nejlepší výsledek ve své italské závodní historii a jsem za to moc rád. Ale mrzí mě ty nedělní červené vlajky, protože díky zkrácení závodu mi to vzalo možnost pokusit se závod vyhrát, měl jsem soupeře dobře načteného a to poslední kolo mi moc chybělo. Poděkování patří všem, kteří mě podporují, a už se těším na další závod, který jedeme v rámci seriálu Trofeo Marco Simoncelli."

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist