Osmiletý Šimon Kučeřík vybojoval v Chorvatsku titul mistra Evropy minimoto

O víkendu (25. - 26. 9. 2021) se na okruhu v chorvatském městečku Novi Marof konal závod Mistrovství Evropy Mini Road Racing European CUP FIM. Víkend byl vypsán na tři závody. Tohoto závodu se zúčastnil i Šimon Kučeřík z Ratíškovic u Hodonína, který jede za JRT ACADEMY BRNO CIRCUIT a Region Racing Team.

Chorvatská dráha měla délku 1 100 m, což bylo docela složité na nastavení motocyklu. To se ale povedlo za spolupráce s výrobcem minibiku, na které mladý jezdec jezdí, Vítkem Bromovským VPB 4T. V pátek probíhaly pouze volné tréninky, kterých se závodník zúčastnil až odpoledne po školní přípravě. V sobotu už začal od rána a naplno. Na pořadu dne bylo dojet kvalifikaci s co nejlepším možným časem. Pilot motorky 4T si ze začátku vedl výborně, nicméně se nakonec probojoval se ztrátou 4 setin na italského šampiona Lora (průběžně vedoucí jezdec italského šampionátu CIV) na druhou startovní pozici.

V odpoledních hodinách se jel první ze tří závodů a Šimon neměl nejlepší start. To ale dohnal na dráze hned ve čtvrtém kole a ujal se vedení závodu ve své kategorii. Dojel první a soupeře Lora a ostatní nechal za zády. Nedělní den začal zhurta. Po jednom warm-up kole se jel hned dopoledne druhý závod, kdy mladý jezdec byl ještě jednou nohou v posteli, proto soupeř dostal šanci, chytl se jí a Šimon dojel druhý. Byli teď oba na stejné pozici a vědělo se, že pokud chce český jezdec první místo, bude potřeba třetí rozhodující závod dojet před Italem Lorem. Šimon měl jasno. Tenhle závod vyhraje a bude bojovat ze všech sil. To ukázál i na dráze. Start se povedl, i když Italovi o trochu lépe, proto bylo nutné zatnout zuby a jet. Jakmile se dostal před soupeře Loru, už ho nepustil ani na okamžik. Závod byl napínavý. Oba jeli na hraně svých možností, a jak se ukázalo v cíli, lepší možnosti měl náš odhodlaný „Šíma“. Rozdíl mezi oběma jezdci byl v cíli pouhých 0,07 vteřiny.

Po projetí cílové čáry přišla neskutečná radost všech, kdo mu fandili. Jak se ve všech závodech téhle úrovně patří, přišla detailní kontrola motorky, kde bylo vše naprosto v pořádku, proto už nic nebránilo tomu jít slavit.

Šimon Kučeřík: „Rád bych poděkoval všem, co mi umožňují závodit, trénovat, věnovat se tomuto sportu. Také díky svému teamu, rodině, kamarádům a všem, co mi drží palce a podporují mě. Mé díky patří samozřejmě sponzorům a v neposlední řadě velké díky škole ZŠ U Červených domků Hodonín za kladný přístup k mému zájmu. Občas tam taky zajdu.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist