MMČR Miniracing 2020 – V Písku čelili mladí závodníci silnému dešti

Letošní sezóna MMČR - Miniracing pokračovala druhým závodním podnikem minulou sobotu v Písku. Počasí bylo tentokrát pro malé závodníky velkou zkouškou, protože celý den pršelo.

Již druhý závodní podnik letošní sezóny má za sebou Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing. Závody se po koronavirové krizi rozjely na konci května ve Vysokém Mýtě a minulou sobotu se pokračovalo v Písku. V sobotu se bohužel vyplnila předpověď počasí a celý den pršelo. Kvůli tomuto předpokladu využilo téměř celé startovní pole pátečních volných tréninků, které se odjely na suché trati. Okruh v Písku má nový povrch a jak se ukázalo, dráha byla rychlejší a na vodě měla dobrou přilnavost, což si jezdci chválili. Všechny závody se odjely na mokré trati, pršet přestalo až před vyhlášením vítězů. I když to byly náročné podmínky, všechny závody se obešly bez vážných nehod. Opět se musí vyzdvihnout dobrá jezdecká účast, když se do Písku sjelo 75 závodníků a závodnic. Závodů se nezúčastnili jen čtyři jezdci, i když byli přihlášeni.

Jawa 50 RS a Jawa 50 GP

Závodní program rozjely třídy Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Zde byla nižší účast, ale i tak to byly pěkné závody na úvod závodního odpoledne. O první místa v Jawa 50 GP se podělili Jindřich Ulčák a Lukáš Plíšek. Dvě třetí místa získal Vojtěch Štumr. Ve třídě Jawa RS si stupně vítězů přisvojili David Frydrych, Miroslav Neumann ml. a Petr Zámostný. Průběžné výsledky po dvou odjetých závodech slibují velký boj o titul.

Výsledky - jawa-rs-gp.pdf

Minimoto Junior A

Oba dva závody kategorie Minimoto Junior A ovládl Roman Durdis, závodník z Riding School Lukáše Peška. Za ním se o druhé místo prali Šimon Kučeřík s Rozárií Plíškovou. Smůlu si vybral Pavel Smítka, který v prvním závodě dojel čtvrtý, ale ve druhém mu v předposlední zatáčce zhasl motocykl a dojel až sedmý. Místo něho si pro čtvrté místo dojel Václav Michal, oba dva jezdci ze Smrz Academy.

Výsledky - junior-a.pdf

Minimoto Junior B a Senior Open 50

Spojené závody čekaly jezdce kategorií Minimoto Junior B a Senior Open 50. Díky tomu to byla skvělá podívaná plná soubojů v obou rozjížďkách. Bohužel se závody musely obejít bez hlavního favorita třídy Minimoto Junior B Víta Bromovského, který vyhrál oba dva úvodní závody sezóny ve Vysokém Mýtě. Vítek si při závodech Minimoto Cupu v Brně zlomil klíční kost, takže mu přejeme brzké uzdravení! První rozjížďku skvěle začal Tomáš Zdařil z kategorie Senior Open 50, ale z první pozice spadl a vyhrál Viktor Čech, nejlepší v Minimoto Junior B. Ve druhém závodě si ale Tomáš Zdařil prvenství už udržel a Viktor Čech si připsal druhé místo. Následovaly závodnice Dita Daňhelková (Senior Open 50) a Justýna Císařová (Minimoto Junior B).

Výsledky - junior-b-senior-open-50.pdf

Mini GP Stock a Ohvale 110

Spojené závody se jely i ve třídách Mini GP Stock a Ohvale 110. Bohužel v těchto kategoriích byla nižší účast. První dvě pozice získali opět jezdci z Riding School Pešek, kteří nám předvedli pěkné závody až do posledních kol. První závod vyhrál Lukáš "Lupen" Kubík, který je díky tomu v průběžném vedení šampionátu. Ve druhém závodě vyhrál Nicolas Zanin a výborný výkon podala závodnice Dita Štipčáková, která v obou závodech dojela třetí.

Mini GP Open

První závod třídy Mini GP Open nejlépe rozjel Filip Novotný z JRT Brno Circuit / MIR Moto5, který se ujal vedení. Poté bohužel spadl, ale závod nevzdal a dojel na šestém místě. V závodě také spadl vítěz kvalifikace Aleš Eder, který si bohužel natolik poškodil motorku, že už nemohl pokračovat. Výborně si vedl nováček v této třídě Adam Vyskočil ze Smrz Academy, který oslavil první vítězství! Adam porazil zkušené jezdce, jako jsou Michal Prokeš z JRT Brno Circuit, který navíc v závodě zajel nejrychlejší kolo, a Marka Kindermanna ze Smrz Academy. V druhé jízdě naopak vítězství oslavil Filip Novotný. Za ním dojeli Marek Kindermann a Adam Vyskočil. Všichni předvedli pěkné souboje a dlouho nebylo jasné, jak závod dopadne. V této třídě vidíme zatím velice vyrovnané výkony jezdců i motorek. Ukazuje se, že jde do této třídy pořídit motorku a rovnou s ní vyhrávat závody.

Výsledky - mini-gp-open.pdf

Náš tip

Třetí závody sezony 2020 Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se pojedou v Mostě 4. července 2020.
Víc na https://motojunior.cz/

Ohvale 160

Nejpočetnější třídou byla v Písku kategorie Ohvale 160, kde jelo 15 závodníků. První závod bohužel ovlivnila nešťastná kolize po startu, kvůli které nemohla do druhého závodu nastoupit Karolína Jandíková. Naštěstí je v pořádku a dalších závodů v Mostě se zúčastní. Oba závody jednoznačně ovládli svěřenci Smrz Academy - patnáctiletý Matyáš Červenka, který si připsal dvě výhry a celkově je ve vedení, když ho zatím ještě nikdo neporazil. Nutno také zmínit, že jede letos první sezónu v Miniracing. Dvě druhá místa si vyjel Jindřich Škopek, který jede první sezónu na velké motorce. Jindřich byl zároveň jediný, kdo se dokázal Matyáše udržet. Stejně jako v jiných třídách, i zde se prosadila závodnice. Tou je Adéla Ouředníčková, která už poráží tátu. V první jízdě dojela třetí. Ve druhém závodě si dojel pro třetí místo Filip Juránek z Riding School Pešek. I tato třída dokazuje, že má slušný potenciál díky počtu jezdců a celkové úrovni.

Yamaha PW 50 a ukázkové jízdy akademií

Na závěr se představili závodníci na nejmenších strojcích a to Yamaha PW 50 a jízdy akademií. Do Písku už dorazilo pět slovenských závodníků, což je zatím pod očekáváním. Spolu s nimi startovali tři jezdci z akademií. Oba závody s převahou vyhrál nováček Matěj Havlík, který tu startoval na tzv. divokou kartu. V Mostě už se zúčastní závodů ve třídě Minimoto Junior A. Ukázalo se, že možnost vyzkoušet si závody MMČR - Miniracing bez závodní licence (ukázkové jízdy akademií) fungují a následně je pro jezdce snadnější přestup do třídy Minimoto Junior A.

Výsledky - akademie-pw.pdf

Matěj Smrž (předseda komise SZM) – „I přes nepřízeň počasí to byla skvělá podívaná a velmi slušná jezdecká účast! O pár jezdců jsme přišli kvůli počasí a zranění, ale i to k závodům patří. Rychlost juniorů na vodě mě mile překvapila a v první chvíli jsem koukal s otevřenou pusou. Když si odmyslím počasí, závody neměly chybu a všem závodníkům, rodičům a pořadatelům z Písku musím poděkovat! Po delší době jsem měl důvod ke spokojenosti.... Jen tak dál a nebojím se tvrdit, že závody Miniracing budou vypadat tak, jak si všichni delší dobu přejeme!"

Výsledky závodů MMČR Miniracing 2020 - Písek:

Mini GP Stock
1. Václav Bittman - 50 bodů

Mini GP Open
1. Adam Vyskočil - 41 bodů
2. Marek Kindermann - 36 bodů
3. Filip Novotný - 35 bodů

Ohvale 110
1. Nicolas Zanin - 45 bodů
2. Lukáš Kubík - 45 bodů
3. Dita Štipčáková - 32 bodů

Ohvale 160
1. Matyáš Červenka - 50 bodů
2. Jindřich Škopek - 40 bodů
3. Filip Juránek - 29 bodů

Minimoto Junior A
1. Roman Durdis - 50 bodů
2. Rozálie Plíšková - 36 bodů
3. Šimon Kučeřík - 36 bodů

Minimoto Junior B
1. Viktor Čech - 50 bodů
2. Tadeáš Benáček - 40 bodů
3. Justýna Císařová - 32 bodů

Senior Open 50
1. Dita Daňhelková - 45 bodů
2. Samuel Valta - 36 bodů
3. Evžen Kudr - 29 bodů

Jawa 50 RS
1. David Frydrych - 41 bodů
2. Miroslav Neumann ml. - 40 bodů
3. Petr Zámostný - 35 bodů

Jawa 50 GP
1. Lukáš Plíšek - 45 bodů
2. Jindřich Ulčák - 45 bodů
3. Vojtěch Štumr - 32 bodů

PW 50
1. Lucián Végh - 45 bodů
2. Jakub Adamik - 41 bodů
3. Šimon Urbančok - 36 bodů

Ukázkové jízdy akademií
1. Matěj Havlík - 50 bodů
2. Max Hájek - 40 bodů
3. Beata Hubičková - 32 bodů

Kompletní výsledky závodů.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist