MMČR Miniracing 2020 – Pátý podnik sezony je o víkendu v Třinci

Již pátý závodní podnik Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Třinci. Zároveň jde o poslední závody toho šampionátu na území ČR, protože závěr sezóny bude patřit závodům na Slovensku.

Letošní sezóna Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing sice začala poměrně nedávno, ale zároveň již pokročila a v sobotu 8. srpna 2020 nás budou čekat již páté závody tohoto roku. Tentokrát závodníky přivítá moderní okruh Steelring v Třinci. Tím, že se poslední dva závodní podniky odjedou na Slovakiaringu, jde tedy o poslední závody tohoto šampionátu na území České republiky. Proto by si je neměli jezdci i fanoušci nechat ujít.

Steelring je nový, pěkný a moderní areál, který poskytuje skvělé zázemí a pořadatele. Závodní okruh je dlouhý 1 234 m a široký od 9 do 10 metrů. Také je tu převýšení 7 metrů. Díky tomu všemu patří tato trať mezi závodníky k oblíbeným. Jediné, co vždy kazilo závody, bylo většinou počasí. Poslední dva roky se kvůli bouřkám nemohl odjet celý program Miniracingu. Všichni proto netrpělivě vzhlíží k předpovědi počasí, jaké to bude tentokrát.

Letos se na všechny okruhy podívají všichni jezdci, takže se bude tradičně soutěžit ve třídách Yamaha PW 50, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Ohvale 110, Ohvale 160, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Součástí programu jsou také ukázkové jízdy akademií, které jsou určeny pro děti do šesti let, které ještě nemohou mít závodní licenci. Jak je vidět z průběžného hodnocení, ve většině tříd jsou mezi jezdci minimální rozdíly, což je další dobrou pozvánkou na závody, protože bude rozhodovat každý bod a každá chybička. Do konce sezóny totiž už nebude moc příležitostí, jak si výsledek opravit.

Průběžné hodnocení šampionátu před závody v Třinci.

Covid opatření
Stejně jako v předchozích závodech, stále platí hygienická opatření v souvislosti s výskytem viru Covid-19. Soutěžící, jezdci, jejich doprovod, činovníci, pořadatelé a ostatní personál jsou povinni dodržovat soubor hygienických opatření podle aktuálních předpisů Ministerstva zdravotnictví. Tato opatření budou vydána v prováděcím ustanovení.

Organizátoři dále apelují na prostudování a dodržování dokumentu "Covid opatření," zveřejněných na internetových stránkách šampionátu.

Přihlášky do závodu
Přihlášky do závodu musí být provedeny standardně elektronicky přes oficiální formulář zveřejněný na webu https://motojunior.cz/racerapplication/46/ nejpozději do středeční půlnoci před závodem. Pokud se jezdec přihlásí po uzávěrce, může se závodů zúčastnit, ale se zvýšeným startovným.

Zvláštní ustanovení
Kompletní znění zvláštních ustanovení s potřebnými informacemi k závodu naleznete - ZDE

Video z Třince 2019
Pro připomenutí atmosféry ze závodů v Třinci přikládáme video z loňských závodů:

 

Předběžný časový harmonogram víkendu

Kompletní informace k závodnímu víkendu - ZDE
Veškeré informace k závodům jsou k dispozici na internetových stránkách šampionátu.
 

Změny v kalendáři závodů
Upozorňujeme na změnu termínu posledního závodu sezóny, které se budou konat na Slovakiaringu 3. 10. 2020. Z důvodu termínové kolize s ME Mini Road Racing, který se přesunul z holandského Assenu z 2. 8. 2020 na italský okruh Adria International Raceway na 18. - 20. 9. 2020 se přesouvá závod i MMČR a MSR na Slovakiaringu a to z 19. 9. 2020 na 3. 10. 2020.
Více informací naleznete na webu - ZDE


Technické předpisy pro MMČR Miniracing 2020 - ZDE

Sportovní řády pro MMČR Miniracing 2020 - ZDE

Národní sportovní řády pro silniční závody motocyklů Miniracing
Kompletní znění nových sportovních řádů.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist