Matyáš Pálka bodoval v italském šampionátu CIV minimoto

Již druhý závod italského šampionátu CIV se konal v průmyslové zóně města Ferrara. Český pilot Matyáš Pálka jedoucí s italskou licencí nemohl chybět.

Jak je zvykem, páteční a sobotní program je věnován tréninkům. V sobotní druhé jízdě dostal Maty škaredý higsider, při kterém dopadl na záda. Doslova se sotva odplazil z trati a poprvé za svou jezdeckou kariéru ukončil trénink červenou vlajkou. Na tuto scénu nejsme u Matyáše zvyklí, proto byla česká #84 odnesena do sanitky na kontrolu. Po kontrole zdravotníky byl s naraženými zády propuštěn, naštěstí to nebylo natolik vážné, aby to ohrozilo účast v závodě. Nedělní ranní kvalifikace rozhodla o 8. pozici na startovním roštu.

Po startu do prvního závodu se Matyáš probíjel startovním polem, postupně se prokousal až na čtvrté místo a pro “bramborovou” medaili si také projel pod šachovnicí.

Ve druhém závodu se pokoušel o stejnou taktiku, ovšem ve třetím kole, při předjíždění a lehkém kontaktu se soupeřem upadl. Bohužel pád ho odsunul na předposlední místo. Nevzdal se, velkou časovou ztrátu začal stahovat a po penalizacích soupeřů Matyáš poskočil na místo osmé. Celkově Maty získal 21 bodů, což mu tentokrát stačilo na celkovou 6. pozici. Nyní má v CIV naše osmdesát čtyřka 45 bodů a drží se na čtvrtém místě.

Velké díky patří teamu GHR za perfektní přípravu závodního motoru.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist