Jednaosmdesátiletý Phil Read překonal COVID-19

Britská legenda a bývalý motocyklový závodník Phil Read (81) za svůj život vybojoval spoustu vítězství, ale to poslední teď získal ve svých jednaosmdesáti, když překonal nemoc COVID-19. Rychle se šířící koronavir sevřel svět a zastavil veškeré společenské, kulturní i sportovní dění. Právě Velká Británie patří k zemím, které byly zasaženy nejvíc.

Několikanásobný vítěz závodů TT na ostrově Man a vícenásobný světový šampion v závodech Grand Prix, Phil Read oznámil, že prodělal onemocnění COVID-19 a nyní se zotavuje s cílem návratu k plnému zdraví.

I když se již cítí dobře, stále ještě potřebuje kyslík, protože má zasaženy plíce. S plicním onemocněním již válčil dříve, jelikož se v jeho případě jedná o chronickou obstrukční plicní nemoc CHOPN (dříve označováno jako chronická bronchitida).

„Jsem zpátky doma z nemocnice Canterbury NHS a zbaven tohoto nepopsatelného viru!“ uvedl po návratu domů Phil Read, nejstarší žijící mistr světa 500/MotoGP. „Pořád ale ještě potřebuji kyslík pro podporu dýchání, jelikož mám CHOPN. Ze zkušenosti však vím, co mi v tomto ohledu pomůže.“

Protože koronavirus napadá právě starší a oslabené pacienty, Readovo rychlé zotavení přijali všichni jeho blízcí s velkým uspokojením. V nemocnici Canterbury měli léčit bývalého závodníka antimalarikem, což je látka s účinkem působícím proti malárii.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist