Jaroslav Huleš zemřel.

Dnes, 8. 7. 2004, zemřel motocyklový závodník Jaroslav Huleš, který se stal nejvýraznější postavou silničního sportu od dob Františka Šťastného. Odešla legenda, která nám přinesla úspěchy, na které bude jen těžko někdo navazovat.

Jaroslav Huleš zemřel.
Jaroslav Huleš zemřel. Nevím co psát, nenacházím slova, která by se do tohoto článku hodila. Odešla česká legenda, která nám po mnoha letech pustu přinesla světlo do našeho motocyklového sportu. Nemá cenu psát o kariéře Jardy Huleše, tu všichni známe. Přes tituly Mistra republiky a přes výbornou účast v šampionátu starého kontinentu se Jarda dostal až do nejprestižnějšího podniku – do Grand Prix
V Mistrovství Světa absolvoval rovných 100 závodů, během kterých dvakrát dosáhl na šesté místo, jednou dokázal zajet kvalifikaci, která mu přinesla start z první řady, jeho nejlepším celkovým umístěním bylo patnácté místo, tedy místo, které jak se zdá, bude opět na mnoho let pro naše jezdce nedosažitelné.
Jaroslav Huleš byl mnoha lidem trnem v oku, já však mohu říci, že ho znám jako člověka, se kterým byla velká legrace, proto navždy zůstane v mém srdci jen ta nejhezčí vzpomínka. Ať se to někomu líbí nebo ne, Jaroslav Huleš otevřel cestu našim jezdcům do nejprestižnějších šampionátu silničního motocyklového sportu, bez něj by naši jezdci dnes nebyli tam kde jsou. Jarda nebyl pouze prvním Čechem v Grand Prix po mnoha letech, on byl především i prvním jezdcem z bývalého východního bloku, který ukázal, že i jezdci z ekonomicky slabších zemí se mohou dostat do těch nejvyšších pater.
Skončil bych jednou frází, jenž pronesl nejmenovaný hudebník, a kterou si dovolím doplnit: To co znamenal Beatles pro svět, to znamenal Olympic pro Čechy, to co znamenal Olympic pro českou muziku, znamenal Huleš pro český motocyklový sport.
Jardo, nikdy na tebe nezapomeneme, jsi v našich srdcích hluboko vryt.
Profil a kariéra Jardy Huleše

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist