Zatím nejlepší výkon

Ke svému třetímu závodu seriálu IDM vyrazil tým Gold Fren Team Erinac do pohoří Eiffel, kde leží v nadmořské výšce 600 m.n.m. legendární okruh Nürburgring. Místní klima přináší velmi proměnlivé počasí, o čemž se účastníci závodů měli možnost o uplynulém víkendu přesvědčit.

Zatím nejlepší výkon
Velký byl zájem diváků, všechny tribuny kolem tratě byly prakticky zaplněny. Pro Ondru byl Nürburgring zcela novou zkušeností, protože na něm nikdy v minulosti nestartoval. Trať nabízí několik variant, pro IDM byla zvolena ta kratší, dlouhá přibližně 3,6 km.
Jaroslav Ježek ml., manažér týmu: „V pátečních volných trénincích jsme se učili a pracovali na nastavení motocyklu. Do sobotní odpolední kvalifikace (ranní program byl pro mlhu zrušen) jsme našli optimální nastavení a Ondra tak mohl zajet desátý čas, když mu na 2. místo na startovním roštu chybělo necelých pět desetin vteřiny!“


Po startu do první jízdy Ondra doplatil na tlačenici v první zatáčce a propadl se asi na 15. místo. Ještě během prvního kola ale zabojoval a dostal se na hranici první desítky. Pak si poradil s Němci Minneropem a Hafenegerem a chystal se dojet dvojici bojující o 4. místo – Australana Cudlina a Němce Kaufmanna. To však bylo velice těžké a Ondra se tak raději spokojil v cíli s šestým místem, které těsně udržel před dotírajícím německým pilotem Wahrem a naším Patrikem Vostárkem. Dosáhl tak zatím svého nejlepšího umístění v seriálu IDM.


Ve druhém závodě se Ondra potýkal s přilnavostí zadního kola, což ostatně byl problém i řady dalších jezdců. První kola probíhala podobně jak při první jízdě. Po drobné chybě jezdec týmu Gold Fren Team Erinac ztratil šestou pozici a musel se znovu pustit do boje o 7. místo se Švýcarem Raschlem a Němcem Wahrem. Nakonec z toho bylo deváté místo.
Ondřej Ježek: „Deváté místo ze druhé jízdy mě docela mrzí, protože od 5. místa jsem byl jen dvě vteřiny. Přesto jsem s uplynulým víkendem spokojený. Podařilo se mi získat cenné body , které mne posunuli opět do top ten celkové klasifikace. Za dva týdny se na Nürburgring vracíme. Zúčastním se zde závodu ME Superstock 600 při MS Superbike. Tentokrát se však pojede kompletní pětikilometrový okruh.“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist