První závody IDM jezdci absolvovali na okruhu Lausitzring

Sezonu IDM Superbike zahájily o víkendu první závody na Lausitzringu. V třídě SBK vyhrál obě klání Markus Reiterberger (BMW), jenž je lídrem průběžného hodnocení. V závodech třídy Supersport nedal nikomu šanci další Němec Max Enderlein (Yamaha). V třídě Supersport300 vyhrál první závod Lennox Lehmann (KTM), ve druhém byl první Marvin Siebdrath (Kawasaki), jenž je nyní ve vedení průběžného hodnocení. V třídě třístovek SSP300 závodí Čech Filip Feigl (Kawasaki) a Tomáš Šubrt (Yamaha) jel premiéru v sérii Pro Superstock Cup.

V třídě Superbiků posledních pár let dominuje Markus Reiterberger (BMW). Německý závodník v IDM umí, ale když závodil ve WSBK, až tolik se mu nedařilo. Nyní je jezdcem BMW ve vytrvalostním MS a tam je skutečně velmi platným hráčem. Na úvod sezony IDM Superbike Reiterberger vyhrál oba závody a je lídrem průběžného hodnocení. Po druhém klání sice Reiterberger o vítězství přišel, když ho penalizovali za předjetí pod žlutou vlajkou, ale po následném protestu mu vítězství vrátili zpět, jelikož vedení závodu dostalo důkazy, že ve sporném úseku traťový komisař žlutou nemával.

První klání dokončil na druhé pozici Rakušan Jan Mohr (BMW), třetí byl Julian Puffe (BMW). Oba jezdci ztratili na vítězství v závodě necelých dvacet sekund. Ve druhém závodu superbiků získal dvacet bodů za druhé místo Toni Finsterbusch (BMW), třetí byl Julian Puffe (BMW).

V třídě IDM Supersport byla bitva o vítězství v prvním závodě hodně vyrovnaná. Nakonec to byl Max Enderlein (Yamaha), kdo vyhrál, když rozdílem dvaadvaceti tisícin překonal Rakušana Thomase Gradingera (Yamaha). Třetí Luca De Vleeschauwer (Kawasaki) ztratil na vítěze přes deset sekund. Také druhý závod SSP vyhrál Max Enderlein (Yamaha), jenž je nyní lídrem průběžného hodnocení. Rakušan Thomas Gradinger (Yamaha) na vítězství znovu nedosáhl, takže byl opět druhý. Třetí místo obsadil Christoph Beinlinch (Yamaha).

První závod třídy IDM Supersport300 vyhrál Lennox Lehmann (KTM), jehož známe ze závodů mistrovství světa, kde jako jediný soutěží v sedle KTM a nutno podotknout, že úspěšně. Na druhé pozici závod dokončil Leo Rammerstorfer (KTM), třetí cílem projel Marvin Siebdrath (Kawasaki). Bitva o druhé místo byla hodně těsná, jelikož oba rivaly dělilo jen 0,057 sekundy. Ve druhém klání bral plný počet bodů Marvin Siebdrath, který rozdílem desetiny porazil Scotta Derroua (KTM), dalšího jezdce s kořeny ve světovém šampionátu SSP300. Třetí byl Jorke Erwig (Kawasaki). Jediným Čechem je v třístovkách #92 Filip Feigl (Kawasaki). Ten první závod nedokončil a ve druhém bodoval osmým místem.

Druhým českým závodníkem v IDM je #33 Tomáš Šubrt (Yamaha), který jel premiéru v sérii PRO Superstock Cup. Tento závod dokončil na dvaadvacáté pozici. Ve druhém závodě Tomáše Šubrta krátce po startu sestřelil jeden ze soupeřů, takže klání nedokončil. Vítězem závodu byl Michael Ghilardi (Yamaha).

Druhým podnikem sezony IDM Superbike 2022 je 20. až 22.května Oschersleben.