Na Nürburgringu nejrychlejší Gines, Halbich startuje třetí

Druhé kolo mezinárodního mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů Superbike IDM zavítalo na slavný okruh Nürburgring, kde v sobotu jezdci a týmy bojovali o pozice na startovním roštu. V třídě Superbike/Superstock 1000 vyhrál Superpole jezdec BMW Mathieu Gines, který překonal druhého v pořadí Marvina Fritze rozdílem necelých osmi desetin. Jako třetí se do závodu kvalifikoval český závodník Jan Halbich, jemuž na druhou příčku scházelo jen dvanáct tisícin. V třídě Superstock 1000 závodí další český jezdec Michal Filla, který ale kvůli zdravotním problémům do druhého kola nenastoupil.

Na Nürburgringu nejrychlejší Gines, Halbich startuje třetí

Sobotní kvalifikační tréninky zvládl nejlépe francouzský závodník Mathieu Gines (Van Zon-Remeha-BMW), který první kvalifikaci vyhrál a ve druhé byl druhý, takže jasně postoupil do odpoledního Superpole, které pak časem 1'1'25,142 sekundy vyhrál. Jako druhý se do závodu superbikové kubatury kvalifikoval Marvin Fritz (Bayer-Bikerbox Langenscheidt), jenž si v první kvalifikaci dojel pro čtvrtý čas, druhou kvalifikaci vyhrál a v Superpole nestačil na rychlého Ginese.

Příjemným překvapením je třetí místo na startu pro českého závodníka Jana Halbicha (Holzhauer Racing Promotion). Ten měl v pátek pád, ale jak je vidět ten se na něm nepodepsal a naopak získal zdravou motivaci, což se projevilo v Superpole, kde byl hodně blízko startu z druhého místa. Přitom první kvalifikaci dokončil s čtrnáctým časem, ve druhé byl šestý. Postoupil do Superpole, kde zajel perfektně a s časem 1'25,936 sekundy získal první řadu na startu.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Superpole:
Sobota, 7.května 2016 - Nürburgring (GER)
Startovní rošt - IDM SUPERBIKE Superstock 1000 - Rennen 1 - Startgrid.pdf

Start závodu (1) – neděle, 8.5. 2016/ 11:20 hodin
Start závodu (2) – neděle, 8.5. 2016/ 14:25 hodin
Časomíra - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist