Matěj Smrž bodoval dvakrát druhým místem

Český motocyklový závodník Matěj Smrž bodoval ve víkendovém seriálu IDM dvěma druhými místy, když v obou nedělních kláních Superbiků nestačil pouze na Francouze Erwana Nigona. Jezdec z Českých Budějovic je nyní s pětadevadesáti body na čtvrtém místě průběžného hodnocení.

Závod 1/ Superbike - IDM
23.června 2013, Red Bull Ring - Rakousko


Výborně odstartovaly obě Yamahy a Mates v prvním kole drží vedení. Start proběhl bez penalizací. V druhé polovině prvního kola jde ale do vedeni Nigon a na druhé misto Ranseder. Dále ve startovním poli nás zajímají dvě jména: Cudlin na P6 a Reiterberger na P11. Mezi superbikery se na začátku držel štokař Sutter, ale ve čtvrtém kole ho předjeli Jones i Cudlin. Nigon začíná od pátého kola získávat viditelný náskok, Mates se drží za Ransedrem. Cudlin, pro nás bohužel předjíždí Jonese, před kterého se zpět vrací také Sutter. Suttrova Kawa je opravdu rychlá, protože se mu daří v devátém kole předjet Cudlina a to dramatičnosti velmi nahrává.

Pokud nezačne Nigonovi odcházet guma rychleji než ostatním, bude pro dvojici Ranseder Smrž asi neřešitelné ho dojet. Z jedenácté pozice se dopředu za Cudlina probojoval Reiterberger. Nigon ve dvanáctém kole viditelně zvolňuje děje se tak i v kole následujícím. Michi s Matesem na něho stáhli v těchto dvou kolech téměř 1,5 vteřiny. Francouz se ale ve čtrnáctém kole "chytá" a náskok už se tenčí jen o další desetinku a to už si v posledním kole pohlídá. Profesorský závod "na výsluní, ve stínu" dotahuje Matěj, který v posledním kole Michiho šmikl a dojíždí druhý! Na stupně vítězů tedy vyskočí Nigon, Smrž a Ranseder.

Závod 2/ Superbike - IDM
23.června 2013, Red Bull Ring - Rakousko


Tentokrát se start nepovedl tak, jako v první jízdě a Matěj jede po prvním průjezdu cílovou rovinkou na pátém místě. Ve druhém kole bohužel havaruje Cudlin, který je převezen do medical centra, Matěj předjíždí Nebela a dostává se na čtvrtou příčku, jeho kroky pak následuje Reiterberger. N čele je opět Nigon, Renseder a překvapení dne: Sutter. Kolo na to je náš jezdec znovu na páté příčce. Nigon opět ujíždí, ale za ním se vytvořila skupina Ranseder, Sutter, Reiterberger, Smrž, která má menší náskok na šestého Mackelse.

Od devátého kola je Mates nalepen na Sutterovi a bojující skupinku dojíždí Mackels, takže jezdci od druhého do šestého místa jsou srovnaní v pouhopouhé sekundě! Přichází čtrnácté kolo a Maty všechny neuvěřitelně řeší a z pátého místa se posouvá na druhou příčku! Náš pilot všem ihned ujíždí a docela zásadně stahuje Nigona. Zbývá však už jen poslední kolo a přestože ve druhém sektoru Matěj zajíždí absolutně nejrychlejší mezičas, tak Nigona už nejde dotáhnout. Druhé druhé místo je doma a Matěj předvedl parádní mazácký výkon!
Matěj Smrž (MDM Racing/ Yamaha R1) IDM 4.místo – 95 bodů
Závod 1 - 2.místo ... +1.897
Závod 2 - 2.místo ... +2.009


„Mám výborný pocit. Je pravda, že v každém závodě jsem byl poražen jedním jezdcem, ale dneska se cítím jako vítěz. Čtyřicet bodů z Red Bull Ringu je nad očekávání a v půlce sezóny je to obrovská porce bodů. Jsem v boji o titul a do konce sezóny chybí ještě osm jízd, tedy 200 bodů ve hře! Zítra budeme na RBR testovat a další víkend testuji v Brně. Potom mám volno do dalšího podniku tři týdnu a celkem se těším na odpočinek. Moc děkuji týmu za skvělou motorku, bez které na RBR nejde uspět. Obě jízdy jsem se snažil utržit co nejvíc bodů a vyloženě čekal na chyby soupeřů. V každém závodě jsem se na konci dokázal soustředit na poslední kola víc než ostatní a díky tomu můžeme slavit čtyřicet bodů! Nigon vždy odjel na začátku, když ostatní bojovali a to byla jeho výhoda. Určitě ale nyní přijdou okruhu, kde nebudou mít BMW takovou převahu a toho se chystám využít!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist