Láďa Chmelík pojede za FGR...

V loňském roce se stal Ladislav Chmelík vicešampionem Německa kubatury do 125 ccm. A německému mistrovství zůstane mladý český pilot zřejmě věrný i letos, ale...

Láďa Chmelík pojede za FGR...

Ahoj, tak co letos pojedeš, jaký seriál?

"Loni se mi povedlo zajet vícemistra IDM, tak je pro nás trochu výzva se pokusit tento šampionát vyhrát. Ještě je v jednání nové mistrovství CEMC. Několik podniků se však překrývá s IDM, tak uvidíme, je to ještě otevřené. Podle výsledků bychom rádi zažádali o divokou kartu na Brno, popřípadě Sachsenring."

Za jaký tým a na jakém motocyklu Tě uvidíme?
"Máme před podpisem smlouvy s týmem MOTO FGR, mělo by k tomu dojít začátkem března. Takže motocykl moto3 rám FGR s motorem Honda."

Jak probíhala příprava na novou sezónu po kondiční stránce?
"Studuji na Vysoké škole v Praze, takže zimní příprava probíhá převážně tam. Chodím cvičit do fitka pod dohledem trenéra Dušana Ocelíka, který mi vypracovává tréninkový plán. Doma máme zemědělství, takže i v práci se občas zapotím:-)"Svezeš se před sezonu na nějakých testech?

"Zatím to vypadá, že se zúčastníme až oficiálních testů IDM, ty se jedou 5. - 7. dubna na Lausitzu. Pak bychom, chtěli najet nějaké kilometry i v Brně, abych získal co nejvíce zkušeností s novým motocyklem moto3 a abychom měli co nejvíce dat, kdyby nám dopadl start na GP. Kdyby nám nepřálo počasí, tak bychom vyrazili asi na Pannoniaring."


Jaké máš cíle do této sezóny?
"Jak jsem už psal výzva je pro nás titul IDM nebo CEMC, ale slyšel jsem, že tam pojede pár motocyklů z Grand prix, takže to zadarmo nebude. Kdyby dopadla divoká karta, tak bych se chtěl s českým motocyklem umístit co nejlépe. Body jsou pro mě zatím snem."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist