Kornfeilův úspěch v IDM

O uplynulém víkendu se na německém Sachsenringu konal další závod německého šampionátu IDM. Třída stopětadvacítek byla velmi početně obsazená a to i jezdeckými esy z MS. Ty se snažily využít ojedinělé testovací možnosti před červencovým závodem světového šampionátu.

Kornfeilův úspěch v IDM
Skutečnost, že se v poli nachází nejedna hvězda letošních stopětadvacítek, jako i to, že na start se hlásil neuvěřitelný počet jezdců, daleko převyšující propustnost tratě, přičemž tak pořadatele čekalo nelehké rozhodnutí o tom, kdo povolení ke startu a tréninkům dostane a kdo ne, však vůbec neznepokojovalo Jakuba Kornfeila.


Ten se po čtvrtém místě v tréninku postavil na start velmi prestižního závodu v barvách domácího týmu Racing Team Germany. Hvězda nehvězda, soupeř nesoupeř, i když Kubajz Kornfeil cestoval na Sachsenring hlavně za účelem připravit se na červencový Red Bull Roookies Cupu, odvážel si nakonec domů kromě cenných skalpů svých soupeřů i pohár za skvělé 2.místo. Neuvěřitelné? Možná, ale pravdivé a hlavně zasloužené. Rozjetý moravský rychlík posledních týdnů nestačil jen na domácího Jonase Folgera, který jen tak mimochodem drží statečně nejvýše zástavu německých jezdců ve světovém šampionátu, i když je tam nováčkem. Závod samotný se jel na dvě části a to proto, že ve druhé polovině startovního pole došlo k havárii, která si vyžádala právě jeho zastavení. V ten okamžik byl Jakub Kornfeil již druhý, když se po ne zcela vydařeném startu probojovával vpřed zhruba z osmé příčky. Při restartu se pak od všech odpoutalo německé duo Folger – Schroetter, sledován moravským rychlíkem, který jim sekundoval až do okamžiku, kdy se Jonas Folger svých dvou stínů nadobro zbavil. V závěru pak Kubajz překonal i lídra dosavadní klasifikace IDM ve třídě osminek Marcela Schroettera a projel cílem s mírným náskokem na druhé příčce. O nadcházejícím víkendu však českého mladíčka z Rohatce, čeká účast v Red Bull Cupu na klasické trati v Assenu. Budeme sledovat, zda a hlavně jak se mu povede tam.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist