IDM SBK1000 – Reiterberger vede šampionát, Halbich je osmý

O víkendu odstartoval na slavném Nürburgringu letošní ročník Mezinárodního mistrovství Německa v závodech silničních motocyklů IDM 2017. O mistrovské body letos závodí jezdci tříd Superbike 1000, Supersport 600, Supersport 300 a Sidecars. Co se týče pohárových soutěží, tak ty jsou zastoupeny sériemi Yamaha-R6-Dunlop-Cup, Suzuki GSX-R 1000-Cup a Twin 700 Cup. V nejsilnější superbikové kubatuře jede s Hondou český závodník Jan Halbich, který na úvod nasbíral šestnáct bodů a v průběžném hodnocení je osmý.

V pátek měli jezdci na programu volné tréninky, sobota byla dnem kvalifikací a neděle patřila závodům. Počasí nebylo zcela ideální především v neděli dopoledne, protože to silně pršelo, nicméně odpoledne už si jezdci společně s týmy a diváky užívali podstatně lepších podmínek.

První závod IDM Superbike 1000 museli zastavit červenými vlajkami, protože pršelo tak silně, že dráha i boxy byly na moment pod vodou. Restartovaný závod vyhrál na mokrém povrchu Markus Reiterberger (VanZon Remeha BMW), který se po předčasném odchodu z WSBK vrátil zpět do IDM. Na druhé pozici skončil jeho týmový kolega Danny de Boer (Van Zon-Remeha-BMW) a třetí byl jezdec tří ladiček Florian Alt (Team Yamaha MGM). Český závodník Jan Halbich obsadil v prvním klání deváté místo.

Druhý závod jeli jezdci superbiků už na suchém povrchu a i v tomto případě znovu dominoval Markus Reiterberger, jemuž tak po prvním kole patří pozice lídra průběžného hodnocení. Druhý skončil Jan Bühn, třetí byl Dominik Vincon. Jan Halbich jede v sedle nové litrové Hondy a zaznamenal sedmé místo v cíli. Celkem má na kontě šestnáct bodů, což je stejný počet na jaký dosáhl Florian Alt.

Český závodník Jan Halbich k víkendu na Nürburgringu uvedl: „Máme za sebou první náročný víkend s novým modelem. V prvním závodu se mi moc nepovedl start a hodně jsem se propadl. Závod pak po pár kolech přerušili kvůli dešti a později vyhlásili jako mokrý.“

„Byl jsem hodně nervózní, protože jsem v pátek nevyužil mokrého tréninku a neměl jsem už možnost zkusit si jízdu na vodě. Přitom moje poslední jízda loni na vodě pro mě znamenala konec sezony s přetrženým bicepsem.“

„V průběhu závodu jsem se začal cítit dobře a prokousal jsem se na P9. Druhý závod byl suchý a po tvrdých soubojích jsem ho dokončil sedmý. Z víkendu si odvážíme cenné body a chuť zlepšovat nový model Hondy