IDM - Nürburgring: M. Smrž 5., Vostárek 6.

Třetím závodem pokračovalo mezinárodní mistrovství Německa na okruhu Nürburgring. Z českých jezdců se nejlépe dařilo Matěji Smržovi, který v superbicích skončil na 5. místě, Patrik Vostárek v supersportech dojel na místě 6.

Stopětadvacítky jely o tomto víkendu na Nürburgringu opět dva závody a oba dva měly stejného vítěze, domácího jezdce Lucu Grünwalda na Seelu. První závod se jel v sobotu a byl přerušen po 9 kolech po těžkém pádu domácího jezdce Finsterbusche a závod tak musel být restartován. Nedělní druhý závod byl zase po 12 kolech ukončen, neboť déšť byl stále a stále silnější a jelikož už bylo objeto víc jak 50%, tak se mohly započítat plné body.

Na startu byl i brněnský jezdec Karel Hanika s motocyklem Honda, který v 1. závodě upadl z bodovaných pozic, do závodu se ale opět vrátil a dokončil ho na 25. místě. Ve druhém závodě pak skončil mladý Brňák na místě 13.

13 Karel Hanika (CZ) Honda RS 125 AMK BRNO Circuit Junior Team + 32,051

V IDM kubatury do 125 ccm tak vede po 5 závodech a 4 vítězstvích suverénně Luca Grünwald se ziskem 111 bodů před Mathewem Scholtzem ( 73) a Toni Finsterbuschem (65).  Náš Karel Hanika je 21. (3).

Dva závody měly na pořadu i superbiky a i ony měly pouze jednoho vítěze, ex-mistra světa supersportů, Australana Karla Muggeridgeho s Hondou. Zatímco první závod superbiků byl ukončen 3 kola před cílem kvůli dešti, tak ten druhý byl po hromadném pádu hned v první zatáček zastaven a znovu restartován.

Na startu závodů superbiků jsme měli i českého jezdce Matěje Smrže. Ten dokončil svůj první závod na 5. místě, závody druhý pak neabsolvoval, neboť: Hned v první zatáčce došlo k hromadnému pádu několika jezdců, mezi kterými byli např. Jörg Teuchert, Marc Wildisen, Dario Giuseppetti, Barry Veneman a bohužel také Matěj Smrž. Do opakované jízdy jak Wildisen, tak i náš jezdec už nenastoupili.

10- Ghisbert Van Ginhoven – Van Ginhoven – BMW S1000RR – + 24.961

V IDM kubatury superbiků vede Australan Karl Muggeridge se ziskem 123 bodů za celkem 4 vítězné závody. Druhý je ex-šampion Martin Bauer z Rakouska (87) a třetí Nizozemec Barry Veneman (81). Následují Němec Jörg Teuchert (4. - 76), Belgičan Werner Daemen (5. - 73) a dále Němec Stefan Nebel (6. - 71), Švýcar Roman Stamm (7. - 53), Belgičan Didier Van Keymeulen (8. - 39),  Maďar Gàbor Rizmayer (9. - 36) a konečně až jako desátý Matěj Smrž (26), jehož předsezonní cíl je už pouze v oblasti teoretické.

Rakouské double viděli diváci při velmi těžkých povětrnostních podmínkách v závodě supersportů. Po čtyřech kolech musel být závod pro několik po sobě jdoucích pádů přerušen a druhý se jel na zkrácenou vzdálenost, tedy na 13 kol. Vítězem se stal ex-pilot závodů Grand Prix, Rakušan Michael Ranseder.

Náš Patrik Vostárek, bývalý skvělý šampion evropských stocků, dokončil tento závod na 6. místě.

10 Kervin Bos (NL) Yamaha YZF-R6 + 55,582

V šampionátu IDM kubatury supersportů vede po 4 závodech Rakušan Günther Knobloch se ziskem 76 bodů před Australanem Damianem Cudlinem (74) a dalším Rakušanem Michaelem Ransederem (63).  Náš Patrik Vostárek je až 14., když má na svém kontě pouhých 14 bodů.