IDM: Kvalifikační sobota pro Ginese, Halbich startuje šestý

Úvodní podnik mezinárodního mistrovství Německa IDM Superbike přivítal okruh Lausitzring. Po pátečním programu volných tréninkům patřila sobota kvalifikačním jízdám tříd Superbike a Superstock 1000, kde má Česká republika zastoupení v podobě Jana Halbicha a Michala Filly. Pole position na startu prvního závodu vyhrál jezdec BMW Mathieu Gines, Jan Halbich poprvé absolvoval Superpole a do závodu odstartuje šestý. Michal Filla má pouze čas z první kvalifikace. Součástí článku je fotogalerie Miloše Rejmana přímo z místa dění.

IDM: Kvalifikační sobota pro Ginese, Halbich startuje šestý

V kategorii Superbike/Superstock 1000 jezdci absolvovali dvě kvalifikace a o pole position pak bojovalo devět nejrychlejších v odpoledním Superpole. Mezi devíti jezdci bylo šest z kategorie SBK a tři z STK1000. Nechyběl český zástupce Jan Halbich (Holzhauer Racing Promotion), který ve finále zajel šestý čas 1'39,998 sekundy a do závodu odstartuje z druhé řady. Michal Filla (Wilbers-BMW-Racing) závodí v kategorii Superstock 1000 a v sobotu měl měřený čas pouze z první kvalifikace.

Bitvu o první místo na startu svedl jezdec BMW s přesilou soupeřů na strojích tří ladiček. Mathieu Gines (Van Zon-Remeha-BMW) tuto bitvu vyhrál a s časem 1'39,181 sekundy získal pole position na startu prvního závodu sezony. Přes tři desetiny ztratil na první pozici Danny de Boer (SWPN Racing), třetí Max Neukirchner (Team Yamaha MGM) už ztrácí přes půl sekundy.

SUPERBIKE*IDM 2016 – Superbike/STK1000 – Superpole:
Sobota, 30.dubna 2016 - Lausitzring (GER)
Startovní rošt - IDM Superbike - Superstock 1000 - Rennen 1 - Startgrid.pdf

Start závodu (1) – neděle, 1.5. 2016/ 12:00 hodin
Start závodu (2) – neděle, 1.5. 2016/ 15:30 hodin
Časomíra - ZDE

V Německu závodí v kategorii ADAC Junior Cup powered by KTM český závodník David Kubáň. Ten si v prvním tréninku zajel pro šestý čas, stejná pozice mu patřila také v první kvalifikaci a do závodu odstartuje šestý z druhé řady. Závod je na třináct kol a na Lausitzringu startuje v neděli v 10:15 hodin.

Dalším českým zástupcem na Lausitzringu je Oliver König (Five two racing), který závodí v kategorii Moto3 Standard a v Německu si zatím vede velmi dobře. V první kvalifikaci byl s časem 1'52,777 sekundy celkově sedmý, druhá kvalifikace znamenala posun na 1'51,900 sekundy, což znamenalo šesté místo celkově, v třídě Moto3 Standard třetí pozici. Do závodu startuje König z druhé řady šestý a má velkou šanci zajet výborný výsledek. Závod je na čtrnáct kol a start je v neděli v 11:05 hodin.

Fotogalerie Miloše Rejmana:

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist