Double Matěje Smrže a Mates vede i celkově

Dvěma vítězstvími na německém okruhu Oschersleben se český pilot Matěj Smrž dostal do čela prestižního německého šampionátu IDM v kubatuře superbiků.

Český jezdec Matěj Smrž vyhrál dnešní první závod IDM Superbike před Michaelem Ransederem a Damianem Cudlinem. Do závodu nejlépe odstartoval vedoucí jezdec šampionátu Martin Bauer (A/KTM) před Jörgem Teuchertem (D/Yamaha). Ovšem po 4 okruzích už byl Smrž (CZ/KTM) na druhém místě. Jeden z rozhodujících okamžiků této jízdy byl v 6. kole, kdy spadl třetí Dario Giuseppetti (D/Ducati) kvůli highsideru a za ním jedoucí Stefan Nebel (D/KTM) se už nestačil Giuseppettiho motorce vyhnout. Závod byl přerušen - Giuseppetti byl nejdříve transportován do Medical Centra a později do nemocnice. Nebel se sice dostal bez cizí pomoci do svého boxu, ovšem kvůli silným bolestem v rameni v opakovaném závodě už potom nestartoval. Po zahřívacím kole závodu na 13 kol odstoupil s technickým defektem Jörg Teuchert. Po re-startu se do čela Bauer, kterého sledoval Smrž a dále Karl Muggeridge (AUS/Honda), Michael Ranseder (A/BMW), Damien Cudlin (AUS/BMW) a Sascha Hommel (D/Yamaha). Tři kola před koncem vzdal vedoucí Bauer pro defekt motocyklu a Matěj Smrž tak získal pro svůj tým Inghart KTM Superbike Team Germany první vítězství, což bylo zároveň i jeho premiérové v šampionátu IDM. To před dvěma roky získal totiž jihočeský pilot jako hostující jezdec, takže se do šampionátu IDM nepočítalo.

Oschersleben - IDM, SBK - 1. závod

01- Matěj Smrž (CZ) KTM RC8 R INGHART KTM Team Germany 19 kol za 27:48,186
02- Michael Ranseder (A) BMW S1000RR Team Fritze Tuning - Lietz Sport +5,847
03- Damian Cudlin (AUS) BMW S1000RR alpha Technik-Van Zon-Kraftwerk - BMW +6,367
10- Kevin Wahr (D) Honda CBR 1000 RR Holzhauer Racing Promotion +35,659

I v druhém dnešním závodě vyhrál Matěj Smrž a dostal se tak do čela šampionátu IDM před obhájcem titulu Karl Muggeridgem, Martinem Bauerem a Damianem Cudlinem. Po startu druhého závodu se propadli Martin Bauer (A/KTM) a Michael Ranseder (BMW) na 12., resp. 13. místo. Do čela se dočkal Matěj Smrž (CZ/KTM) před Karlem Muggeridgem (AUS/Honda), Jörgem Teuchertem (D/Yamaha) a Saschou Hommelem (D/Yamaha), který ale na konci třetího kola spadl. A Bauer začal svou stíhací jízdu a zajížděl jedno rychlé kolo za druhým, až se dostal v 7. kole už na 5. místo.V tu dobu vedl Smrž a dále jeli Muggeridge, Teuchert a Damian Cudlin (AUS/BMW). Dopředu se dostal i Ranseder a bojoval s Barry Venemanem (NED/BMW) o šesté místo. V posledním kole odrazil Matěj Smrž všechny útoky obhájce titulu Muggeridgeho a zaslouženě vyhrál.