Chmelík: "Ztratil jsem důležité body"

Ladislav Chmelík chyběl při prvním závodním víkendu IDM, neboť startoval v nové závodní sérii «Central European Motorcycle Championship» na Masarykově okruhu v Brně.

Chmelík: "Ztratil jsem důležité body"
Vicemistr Německa Ladislav Chmelík nestartoval při prvním závodním víkendu "Internationalen Deutschen Motorradmeisterschaft" na Lausitzringu, neboť dal přednost nové evropské závodní sérii «Central European Motorcycle Championship», zkráceně CEMC, na Masarykově okruhu v Brně. 
Pro Ladislava  Chmelíka se ovšem toto závodění v Brně moc nevyplatilo. 20-letý jezdec sice vyhráů oba dva závody kubatury 125/Moto3, ovšem závodil s pouhými šesti jinými piloty: "Nemohl jsem se na prvním závodním víkendu IDM na Lausitzringu zúčastnit, neboť jsem závodil v CEMC v Brně. Stasrtovali jsem společně se závodníky kubatur do 250-ccm a 500-ccm. Vyrazil jsem sice do závodu z Pole, ale ztratil jsem na startu hned několik pozic. Přesto jsem dokázal oba závody vyhrát. Pro další sezónu ale plánuji jednoznačně zúčastnit se seriálu IDM a dostat wild card pro MS-Moto3 v Brně, Německu a třeba ve Francii", řekl pro Speedweek Ladislav Chmelík.
2013 chce Ladislav Chmelík skončit v IDM Moto3 v Top-3. Jelikož ale v Lausitzu chyběl a nezískal tak žádné body, musí nyní český jezdec v Zolder pořádně zabrat a zajet opravdové Top-výsledky: "Kvůli brněnskému víkendu jsem ztratil důelžité body do IDM a ty musím nyní získat nazpět. Při závodním víkendu v Zolderu jsem určitě opět tady, i když jsem tam ještě nikdy nezávodil. Musím se s tím prostě vypořádat a co nejdříve si na nový okruh zvyknout", říká pilot týmu FGR Moto3, který letos závodí s motocyklem, jenž vloni v MS-Moto3 jezdil Nizozemec Jasper Iwema a dokázal s ním dojet v Le Mans jako sedmý. Později tento motocykl v závěru sezóny 2012 jezdil Španěl Josep Rodriguez, který s ním tako bodoval ve finále ve Valencii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist