Vzpomínka na Shoyu

Na počest tragicky zahynulého pilota Moto2 Shoy Tomizawy se včera konal v přítomnosti Shoyových rodičů vzpomínkový pietní akt ve francouzském městě Ales.

Vzpomínka na Shoyu
Den 5. září 2010 bude vždy zapsán jako černý den do historie závodů Grand Prix. V tento den totiž havaroval při závodě Grand Prix v italském Misanu v závodě kubatury Moto2 první historický vítěz této kubatury vůbec, sympatický japonský pilot Shoya Tomizawa, a svému zranění vzápětí podlehl. Jeho smrt zasáhla celý paddock GP, a tak nebylo ani divu, že ztráta všemi oblíbeného japonského jezdce vyvolala přání, aby vzniknul speciální vzpomínkový den věnovaný Tomizawovi.

A  včera, tedy v úterý 13. září 2011, ve francouzském městě Ales k této vzpomínkové události došlo. V sídle Tomizawova týmu Technomag, za který jezdil Shoya MS v roce 2010, se shromáždili nejen početní fanoušci z celého světa,  ale pochopitelně i členové celého jeho tehdejšího týmu, rodiče nešťastného japonského pilota a také jeho kolegové - závodníci Grand Prix: Tomizawův týmový ex-kolega Dominique Aegerter, krajané Hiroshi Aoyama, Yuki Takahashi a Tomoyoshi Koyama, jezdci kubatury Moto2 Anthony West, Alex Baldolini a Valentin Debise a francouzští závodníci GP Johann Zarco a Louis Rossi.
Během této vzpomínkové pietní akce byl také slavnostně odhalen pomník, který byl později umístěn do jednacího sálu a ten byl potom přejmenován na "Shoya-Tomizawa-Saal".

Při současně probíhající online-aukci 'Ebay' byly slosovány vstupenky a celkově bylo vybráno 15.000 Euro. Tato suma byla v rámci "Shoyova dne" předána Tomizawovým rodičům .

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist