V nejlepším závodu sezóny Lukáš na 15. místě

Výborný výkon předvedl v dnešním závodu Lukáš Pešek, který se skvělou stíhací jízdou prosadil z 32. pozice po prvním kole až na 15. místo v cíli. Nebýt chybičky po předjížděcím manévru na De Rosu, mohl být Lukášův výsledek ještě lepší, zřejmě by to byla 12. pozice.

V nejlepším závodu sezóny Lukáš na 15. místě
Český jezdec Lukáš Pešek se po nepovedeném startu dostal do velmi dobrého tempa a vyrovnanými rychlými časy postupoval přes své soupeře. V závěrečných kolech byl dokonce stejně rychlý jako jezdci na úrovni top 5. Z počátku nemožná bodovaná pozice je tak pro Lukáše odměnou po problémech v trénincích, když se mu v pátek v plném tempu odlomila brzdová destička a náš jezdec se dle svých slov „podruhé narodil“.

Lukáš Pešek / 15. místo

„Dnes v závodu se motorka chovala úplně nejlépe v sezóně a chtěl bych poděkovat specialistovi na podvozek, protože před warm-upem i po něm odvedl opravdu výbornou práci. Takhle bych si to představoval. Závod mě dost povzbudil a dodal sebevědomí, protože jsem ukázal, že když motocykl funguje, jsem schopen jezdit rychle. Po tragickém startu nebylo vůbec jednoduché se probít dopředu, přestože jsem viděl, že jsem rychlejší, některé soupeře se mi podařilo předjet až po dvou třech kolech. Škoda jen té chyby v závěru závodu. Předjížděl jsem De Rosu, asi už jsem byl před ním, ale je tam na začátku série ostrých zatáček, kde se řadí až první stupeň a dostalo se mi to bohužel na neutrál a výrazně mě to zpomalilo. Tam jsem ztratil dost času a 4 pozice, a i když jsem jednu zpět získal a na skupinku stáhl za 2 kola skoro 2 vteřiny, už jsem je nedojel.“

Miloš Čihák – osobní kouč

Jsem spokojený, protože jsme ukázali, že pokud se nám vyhnou technické problémy, můžeme pomýšlet na umístění v první patnáctce i desítce. Po nepovedené kvalifikaci jsme nezjistili žádnou mechanickou závadu a tak jsme motocykl pro warm-up nastavili jinak. Po něm jsme ještě provedli úpravy a nastavení se povedlo na jedničku. Lukáš si za svůj výkon zaslouží velkou pochvalu a věřím, že jej to správně nakopne a ještě do konce sezóny předvede pár opravdu dobrých výkonů i výsledků.“Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist