V Aragonii testovaly týmy nižších kubatur mistrovství světa

V pondělí testovali na okruhu MotorLand Aragón jezdci tříd Moto2 a Moto3. Část týmů zůstala po čtrnácté Grand Prix sezony na severu Španělska, aby jejich jezdci vyzkoušeli novinky pro ročník 2017 nebo zapracovali na posledních zlepšeních pro další čtyři závody, které definitivně uzavřou letošní ročník mistrovství světa silničních motocyklů.

V Aragonii testovaly týmy nižších kubatur mistrovství světa

Z týmů třídy šestistovek Moto2 v Aragonii testoval Federal Oil Gresini Moto2, Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, Garage Plus Interwetten, Idemitsu Honda Team Asia, Ajo Motorsport, Dynavolt Intact GP, Speed Up Racing, QMMF Racing Team, Italtrans Racing Team, Tech 3 Racing, Petronas Raceline Malaysia a Tasca Racing Scuderia Moto2.

Vítěz závodu Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) s týmem pracoval na odpružení a jeho tempo bylo ještě lepší než to, které mu v neděli umožnilo s velkou převahou vyhrát. „Byl to pozitivní test, protože se nám podařilo ještě víc zlepšit závodní rychlost,“ řekl po tesu Sam Lowes. „Upřimně jsem to nečekal, protože už tak byla velmi silná! Navíc jsme také zlepšili naše nejlepší kolo víkendu. Tým odvedl kus práce a nové díly Öhlinsu zafungovaly, takže vše nasadíme už od závodu v Japonsku.“

Lídr průběžného hodnocení Johann Zarco (Ajo Motorsport) vyzkoušel novou motorku KTM s níž tým Red Bull KTM Ajo absolvuje premiérový ročník 2017. Švýcar Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten) a Japonec Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) pracovali s novým podvozkem Kalex 2017 a také zkoušeli nové zadní kyvné rameno. Ostatní jezdci testovali pneumatiky Dunlop nebo přední vidlice Öhlins. Jezdci stáje Dynavolt Intact GP, jenž od příštího ročníku nastoupí s podvozky Suter, zkoušeli brzdy Nissin. Tým Tech 3 testoval s Xavi Viergem odpružení KYB (KYB Motorcycle Suspension).

Z týmů nejnižší kubatury v pondělí testovaly RBA Racing Team, Estrella Galicia 0,0, Gaviota Mahindra Aspar, MH6 Team, SKY Racing Team VR46, Ongetta-Rivacold, CIP-Unicom Starker, Peugeot MC Saxoprint a Red Bull KTM Ajo. Italský závodník Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) raději seděl v boxech a netestoval, protože po pádu z úvodu nedělního závodu má naraženou pravou ruku a šetřil síly na Japonsko.

Jezdci testovali nové stroje KTM pro rok 2017, Öhlins přivezl přední vidlice a upravený zadní tlumič. Na dráze nechybel ani Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který v neděli získal titul mistra světa Moto3. Mahindra vyzkoušela nový motor, který už dříve měli testovat jejich jezdci na divoké karty, ale kromě motoru to rovněž bylo zadní rameno a přední vidlice.

Závodní materiál už balí a ten rychle odlétá do země vycházejícího slunce, kde je na programu patnáctý podnik sezony Velká cena Japonska s termínem 14/15/16.října 2016.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist