Testy Moto2 ve Valencii

Za hodně nepříznivého počasí proběhl druhý den testů Moto2, takže se moc nejezdilo. Přesto se ale na okruhu a především v paddocku samotném udály některé zajímavé věci.

Testy Moto2 ve Valencii
Francouz Randy de Puniet ještě stále nemá své místo na rok 2012. Jistě, v minulém týdnu absolvoval velmi úspěšný test s 800-vou Suzuki, ale vše naznačuje tomu, že tuto japonskou značku v příštím roce v královské kubatuře neuvidíme. Další spekulace hovořily o tom, že Francouz bude testovacím a náhradním jezdcem pro továrnu Ducati.
Dnes ovšem seděl 30-letý francouzský jezdec sice ve Valencii na italském motocyklu, ovšem nebyla to Ducati, nýbrž superbikový motocykl Aprilia. Na ní, obutou ovšem do pneumatik Bridgestone, objel dnes Randy De Puinet ve Valencii několik okruhů. V praxi by to mohlo znamenat, že De Puinet pojede v sezóně 2012 za některý tým CRT, nejpravděpodobnější je potom tým Jorge Martineze.

Na stejné motorce se měl dnes objevit i Španěl Aleix Espargaro, který by se mohl stát jedním z dvojice pilotů Asparova týmu CRT, tedy týmovým kolegou De Puineta, ačkoliv včera ještě jezdil se Suterem Moto2.
Ovšem tento motocykl se šasím Suter si dnes převzal ex-mistr světa Moto2 Toni Elias, což může znamenat, že Eliasovi kroky nepovedou do týmu Fausta Gresiniho na motocykl Moriwaki, nýbrž domů do Španělska k Asparovi.
A konečně se zřejmě vyřešila i otázka motocyklu CRT u Gresiniho, tedy že v jeho sedle bude Ital Michele Pirro. Druhý uvažovaný kandidát Yuki Takahashi totiž ve své třetí sezóně v Moto2 pojede už za třetí tým a podepsal dnes smlouvu s týmem Forward, čímž se stal novým týmovým kolegou Alexe de Angelise a po motocyklech Tech3 a Moriwaki ho nyní čeká Suter.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist