Test Moto2 – Závěr deštivého dne nejlépe zvládl Simon

Úvod třídenního IRTA testu třídy Moto2 ovlivnilo počasí. Jezdci šestistovek už v první části testu museli čekat až ustane liják, ale na dráhu nakonec vyjelo jen osmnáct závodníků. První část zvládl nejrychleji Malajec Hafizh Syahrin. Do druhé části, která byla rovněž ve znamení deště nastoupilo jen třináct jezdců a nejrychlejším z nich byl Francouz Johann Zarco. Poslední třetí část byla nakonec ta nejrychlejší a v ní si pro maximum dne dojel Španěl Julian Simon.

Komplet deštivý test absolvovali v úterý jezdci kategorie Moto2. Den měli rozdělen na tři testovací části a v každé z nich na ně čekaly nástrahy mokré dráhy Jerezu. Ve třetí, tedy závěrečné části dosahovali vůbec nejrychlejších časů. Jako první v pořadí uzavřel úterní test Julian Simon (QMMF Racing Team), jehož maximum je na hodnotě 1'55,568 sekundy.
Na druhém místě je německý závodník Marcel Schrötter (Tech3) s časem 1'55,941 sekundy a ztrátou na nejlepší čas 0,373 sekundy. O půl sekundy pomalejší byl Fin Mika Kallio (Italtrans Racing Team) s časem na kolo 1'56,063 sekundy. První dvojice nejrychlejších tak byla jediná s časy pod minutu a šestapadesát sekund.

Na čtvrté pozici je Malajec Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), jenž byl s časem 1'57,314 sekundy nejrychlejším jezdcem první části. Odpoledne úvodní test uzavřel časem 1'56,104 sekundy. Do pátého místa stačil zajel Randy Krummenacher (JiR Moto2), ale Švýcar už na prvního Simona ztrácí něco přes jednu sekundu.
Úřadující mistr světa Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) je s časem 1'56,840 sekundy šestý, sedmý je Australan Anthony West (QMMF Racing Team) a Francouz Johann Zarco (Ajo Motorsport), který byl nejrychlejším jezdcem druhé části, první den v Jerezu nakonec uzavřel osmým časem 1'57,374 sekundy.

Test nižších kubatur MS v Jerezu pokračuje druhým dnem ve středu 18.března 2015.

IRTA test Moto2 – 1.den