Také Tode dostal padáka

Nejen český jezdec Lukáš Pešek, ale i německý pilot Arne Tode dostal od svého týmu padáka a bude tak od Aragonu nahrazen jiným pilotem.

Také Tode dostal padáka
Racing Team Germany se s okamžitou platností rozešel se svým jezdcem Arne
Todem.

Kvůli velmi špatným výsledkům - 36. místo v tabulce MS a pouhé 2 body v 11 závodech - a neschopností týmové spolupráce zatáhl německý tým Germany Racing za záchrannou brzdu a ukončil okamžitě spolupráci se svým jezdcem Arne Todem. Důvodem je dle týmu i skutečnost, že Tode doposud nedodal žádnou zprávu o svém zdravotním stavu. Německý ex-mistr supersportů spadl v Brně hned v 1. kole závodu a zranil si rameno. Po dvou pádech v Indianapolis-GP se toto zranění ještě zhoršilo. Ovšem, když tým nabídl Todemu pomoc v podobě lékaře Dr. J.-U. Fischera (hlavní lékař na okruhu Sachsenring) včetně therapie, tak to jezdcem nebylo akceptováno. 


 Všechny tyto skutečnosti jen potvrdily, že další spolupráce není možná, praví se v TZ týmu Germany Racing.

Od Aragonu pojede místo německého jezdce teprve 19-letý Japonec Kazuki Watanabe, kterého týmu doporučila HRC.

„Je opravdu škoda, že Arne nevyužil jemu nabídnutou sportovní šanci. Mnoho jezdců chce jezdit závody motorek v Grand Prix, ovšem nejsou schopni akceptovat reglement týmu, IRTA a DORNA. Kazuki Watanabe bude muset nejdříve v Aragonu uzpůsobit motocykl Suter MMX svému stylu, takže od něho nečekáme žádné Highlights. Ovšem potom následuje pro Watanabeho domácí závod, a uvidíme. Kazuki je mladý, talentovaný a především hodně motivovaný", řekl mj. týmový šéf Dirk Heidolf.Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist