Švýcar Aegerter je bez práce, nahradí ho Španěl Lecuona

Když jsme tento týden psali o určitém překvapení z toho, že tým Leopard Racing potvrdil do sestavy Moto2 2017 Švýcara Dominique Aegertera, překvapení to nebylo tak velké pro nás jako zřejmě pro Švýcarův stávající tým CarXpert Interwetten. Ten v reakci na to Aegertera propustil a ve čtyřech posledních závodech sezony ho nahradí šestnáctiletý jezdec z prostředí CEV Iker Lecuona.

Tým CarXpert Interwetten uvedl, že jejich jezdec Dominique Aegerter podepsal smlouvu s konkurenčním týmem jen pár dnů potom, co již bylo dosaženo dohody mezi CGBM Evolution. Podle zahraničních zdrojů se mělo jednat o ústní dohodu a Švýcar měl navíc čelit tlaku, že pokud nezajede nějaký předem stanovený výsledek, bude si muset místo hledat jinde.

Tým švýcarskému jezdci poděkoval za dlouholetou spolupráci a popřál mu vše nejlepší v jeho profesní budoucnosti. Od závodu v Japonsku nastoupí za Aegertera španělský závodník z prostředí FIM CEV Repsol Moto2 Iker Lecuona.

K celé situaci Dominique Aegerter mimo jiné uvedl: „Vůbec nerozumím reakci týmu a je těžké to akceptovat. Jsem opravdu velmi zklamaný. Podle mého názoru jsem neudělal nic špatného, když jsem podepsal s jiným týmem. Tato smlouva zahrnuje všechny nezbytné aspekty, které jsem chtěl pro nadcházející sezonu. Nehledě na to mám stále platnou jezdeckou smlouvu se stávajícím týmem, které jsem chtěl dostát až do konce sezony a v posledních závodech ze sebe odevzdat maximum.“

„Každopádně je to velice nepříjemný konec dlouholeté spolupráce. Je mi moc líto, že takovým způsobem dochází k rozchodu s mým mentorem a sponzorem, panem Oliverem Metrauxem, což mě moc mrzí. Na druhou stranu jsme se svým manažerem Dr.Robertem Siegristem dělali vše proto, abychom mé smlouvy dostáli až do konce sezony. Takže můžu jen doufat, že se pro zbytek sezony najde něco jiného.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist