Sam Lowes prodloužil s Elf Marc VDS Racing, cílem je titul mistra světa

V den jednatřicátých narozenin, které Sam Lowes (stejně jako jeho dvojče Alex) slaví 14.září, tým Elf Marc VDS Racing oficiálně potvrdil prodloužení smlouvy. S britským závodníkem budou pokračovat také v sezoně 2022 a jeho novým týmovým kolegou bude Tony Arbolino.

Od příchodu k týmu Elf Marc VDS Racing zažil Sam Lowes v roce 2020 velmi úspěšnou sezonu. Brit si na konto připsal troje vítězství a po dvě druhá a třetí místa. Sezonu Moto2 ukončil třetí a tu letošní hned odstartoval dvěma vítěznými závody v Kataru. Vítěznou bilanci od té chvíle nerozšířil, ale do závodů už startoval pětkrát z první řady a je momentálně čtvrtý v průběžném hodnocení šampionátu.

Také v roce 2022 bude Sam Lowes spolupracovat s šéftechnikem Gillesem Bigotem, specialistou přes data Julienem Robertem a mechaniky Olivierem Boutronem a Anthony Couturierem. K prodloužení Lowes uvedl: „Jsem moc rád, že můžu potvrdit prodloužení smlouvy s týmem Elf Marc VDS Racing. Chci poděkovat Marcu van der Stratenovi za vloženou důvěru. Dal mi příležitost v roce 2020 a nyní mi dává šanci zůstat tam, kde je mi dobře. Už teď to bylo parádní dobrodružství a cítím, že jsem se v rámci naši spolupráce v mnoha ohledech zlepšil.“

„V mém týmu panuje skvělá atmosféra a mám pocit, že se stále zlepšuji. Vím, že tým Elf Marc VDS Racing dělá maximum proto, abych byl silnější. Jsem hrdý na to, že s tímto skvělým týmem budu i nadále pokračovat a věřím, že se brzy budeme těšit z dalších úspěchů. Mým cílem je bojovat o titul mistra světa a věřím, že setrváním v týmu Elf Marc VDS Racing je ta nejlepší šance jak tohoto cíle dosáhnout,“ dodal Sam Lowes.

„Jsem nesmírně rád, že můžu se Samem prodloužit smlouvu a nadále počítat s jeho talentem a odhodláním, které prokazuje od prvního dne co je s námi,“ prozradil majitel týmu Marc van der Straten. „Měli jsme od něho velká očekávání a on nás nezklamal. Je to skvělý jezdec, který je vždy ochoten bojovat a vydat ze sebe první a poslední za jakýchkoliv okolností, což jeho výsledky potvrzují. Oba chceme víc, chceme toho dosáhnout společně a jsem pevně přesvědčen, že se nám to podaří.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 0 Kč od 0 uživatelů.TOPlist