Salač je na první závod sezony připraven

Tři náročné testovací dny v portugalském Portimau má za sebou tým QJMOTOR Gresini Racing Moto2. Na známém okruhu Autodrom International do Algarve proběhl o víkendu poslední oficiální test, a právě na této trati odstartuje už za necelý týden první letošní podnik MotoGP. Filip Salač odjezdil celkem 125 kol a v kombinovaném měření zaznamenal jedenáctý nejrychlejší čas.

Náš jediný zástupce v Mistrovství světa silničních motocyklů, které právě vstupuje do jubilejního 75. pokračování, je s víkendovým testováním spokojený. Společně se svým týmem se rozhodl nezajíždět pouze rychlá kola, ale vyzkoušel si i simulaci celého jednadvacetikolového závodu. Ukázal, že dokáže držet konstantní tempo a do úvodního podniku Moto2 je dobře připraven.

„Vyzkoušeli jsme různá nastavení a v každém výjezdu jsme se dokázali zlepšit, takže celý test hodnotím opravdu pozitivně,“ řekl po skončení testu Filip Salač. „Poslední den jsme se rozhodli pro simulaci závodu. Podařilo se mi zajíždět dobré časy a v průběhu této simulace i zrychlovat. To znamená, že jsme odvedli dobrou práci. Omlouvám se týmu za malou ranní havárii, ale celkově to byl perfektní test. Už se nemůžu dočkat, až budu stát na roštu prvního letošního závodu.“

Velká cena Portugalska startuje prvními tréninky v pátek 24.března, kvalifikace jsou v sobotu a závod v neděli.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist