Rins si při tréninku zlomil klíční kost

Španělský závodník Alex Rins je jedním z mála jezdců, ne-li jediný, kdo ještě může zastavil Johanna Zarca v cestě za obhajobou titulu. Jezdec týmu Paginas Amarillas HP 40 byl o víkendu v závodu šestistovek Velké ceny České republiky v Brně druhý a v průběžném hodnocení ztrácí na vedení v soutěži devatenáct bodů. Teď si ale hodně zkomplikoval situaci.

Rins si při tréninku zlomil klíční kost

Ve středu Alex Rins trénoval na motorce a bohužel pro Španěla spadl tak nešťastně, že si zlomil klíční kost. Zlomenina si vyžádá operační zákrok, který ve čtvrtek provede Dr. Xavier Mir z Kliniky Dexeus v Barceloně.

Alex Rins celou věc komentoval slovy: „Trénoval jsem na 100ccm motorce a spadl … . Nejdřív jsem si myslel, že to nic není, ale později začala být bolest větší a tak jsme se rozhodli zajet do nemocnice. Tam zjistili zlomeninu klíční kosti a doporučili mi operaci, abych byl včas připraven na britskou Grand Prix.“

Zatím je předpoklad, že do dvanáctého podniku sezony v Británii Alex Rins nastoupí, ale samozřejmě nebude stoprocentně fit. Vzhledem k tomu, jak blízko je nyní možnosti se přiblížit vedení v soutěži, je tato situace pro Rinse velice nepříjemná.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist