Radio Paddock: Corti out, Elias in?

Už delší dobu trvající napětí mezi týmem Italtrans a jejím jezdcem Claudiem Cortim vyústilo po závodě v Aragonu ke schůzce mezi oběma subjekty, po které se italský pilot a dosavadní tým čtyři závody před koncem letošní sezony rozešli.

Radio Paddock: Corti out, Elias in?
Ačkoliv tato zprává doposud nebyla oficiálně potvrzena, tak aktuálně desátý jezdec kubatury Moto2 Claudio Corti už nebude dále jezdcem týmu Italtrans. Na schůzce po závodě v Aragonu, Ital Corti ho dokončil na 9. místě, oznámil tým svůj záměr, nahradit jej.
Cortiho by měl v sedle motocyklu Kalex nahradil současně "luxusně nezaměstnaný" mistr světa této kubatury z roku 2010 Toni Elias, tedy vítěz 7 závodů Grand Prix Moto2, jenž začal letošní sezonu u týmu Aspar. S týmem se ale po italské GP v Mugellu rozešel - jedním z důvodů byla insolventnost a ztráta jednoho z hlavních sponzorů tohoto týmu "Bankia" - a od té doby jel Elias pouze třikrát jako náhradník Hectora Barbery v týmu Pramac v kubatuře MotoGP s motocyklem Ducati Desmosedici.

Od té doby hledá Elias volnou sedačku na příští rok, kdy třeba v Misanu jednal s týmovým šéfem Faustem Gresinim. Samotný Elias v rozhovoru řekl, že raději vynechá zbytek sezony 2012, než aby dělal někde pouze náhradníka a že je pro něho daleko podstatnější místo v týmu na sezonu příští. A právě odchodem 25-letého Cortiho - vicešampiona litrových stocků 2009 - by chtěl italský tým Italtrans řešit výhledově sestavu své stáje na rok 2013. Dosavadním Cortiho týmovým kolegou je potom mladý, 20-letý Japonec, Takaaki Nakagami.

Hlavním důvodem, proč tato zpráva ještě nebyla oficiálně oznámena, je "trestní" zodpovědnost v případě předčasného ukončení smlouvy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist