Pátá řada na startu pro Salače

Na diváckých tribunách okolo španělského okruhu Jerez bylo už dopoledne vidět velké množství deštníků. Důvodem však nebyly dešťové kapky, ale na duben nezvykle vysoké teploty, které v jižní části Španělska panují. Filip Salač se po třetím volném tréninku posunul na osmé místo, které mu zaručilo přímý postup do druhé části kvalifikace. Kvalifikační patnáctiminutovku dokončil na 13. místě a do zítřejšího závodu odstartuje z páté řady.

Ze druhé části kvalifikace neuplynuly ani čtyři minuty, když Filip Salač projel své první měřené kolo. V té chvíli držel třetí nejrychlejší čas, ale v dalších minutách se před něho dostalo několik soupeřů a náš jezdec se už nezlepšil ani po výměně pneumatiky.

„Byl to náročný den. Ráno se mi podařilo zajet slušné kolo, které mě posunulo do druhé části kvalifikace. Nebyl důvod, dávat nové gumy, protože jsme chtěli simulovat především závodní podmínky. Do kvalifikace jsem nastupoval s vědomím, že to bude těžké, protože tady v Jerezu nejsem tak rychlý, jako v předchozích podnicích. Máme problém s přehříváním přední pneumatiky a zatím jsme nepřišli na recept, jak ideálně nastavit motorku na správný výjezd. Bojujeme s tím od začátku víkendu a teď řešíme nastavení na zítřejší den. Nebyla to sice nejlepší kvalifikace, ale věřím, že do závodu budeme připraveni lépe,“ komentoval průběh kvalifikace Filip Salač.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist