Moto2 2011 i bez týmu Gym Holiday

Po stáji Jack & Jones by Antonio Banderas, je zde další nepříjemná zpráva. Do nové sezóny nenastoupí ani další španělský tým Holiday Gym Racing, tedy stáj kterou vedou Pablo a Gelete Nietové.

Moto2 2011 i bez týmu Gym Holiday
Tým Holiday Gym Racing, tedy španělská stáj Geleteho a Pabla Nietových, měl své pravoplatné startovní místo u IRTA na gridu kubatury Moto2 pro jezdce Xaviera Simeona s motocyklem Moriwaki MD600.

Nyní je tento belgický ex-šampion superstocků 1000 a 600 ccm na Ducati, resp. Suzuki dalším nezaměstnaným jezdcem, tedy po Gáboru Talmacsim a Kenny Noyesovi, už v pořadí třetím, který byl sice akceptován IRTA a také svým týmem nahlášen, ale... Kuriozitou je, že Xavier Simeon má s bratry Nietovými 7-letý kontrakt! 


V letošní sezóně startoval tento tým ve složení Fonsi Nieto - na snímku - a Yannick Guerra (syn majitele firmy Holiday), a právě Simeon se s divokou kartou či jako náhradník zúčastnil celkem 10 závodů a získal v nich celkem 10 bodů - tedy 30. místo v konečném pořadí mistrovství světa Moto2 sezóny 2010. Další dva závodníci z této sestavy, tedy G22 Racing Team, jsou Fonsi Nieto (ESP) a Raffaele de Rosa (ITA) a ti v šampionátu zůstávají a pojedou rovněž motocykly Moriwaki. 

Hlavním důvodem stažení tohoto týmu ze šampionátu je dle dostupných pramenů skutečnost, že nebyla akceptována hlavní podmínka týmu, tedy dva jezdci. Dorna a IRTA daly této stáji pouze jedno místo a nebyl tedy jako druhý jezdec akceptován Yannick Guerra. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist