JiR Moto2: Změna jezdce

Tým JiR (Japan Italy Racing) se rozešel se svým jezdcem Mattiou Pasinim a pojede - minimálně v Barceloně - s japonským testovacím pilotem TSR Yusukim Teshimou (27 let), mistrem Japonska supersportů z roku 2009.

JiR Moto2: Změna jezdce
Už po druhém závodě sezóny Moto2 jsem psal v tomto článku, že závodní dny Mattia Pasiniho jsou zřejmě v týmu JiR (Japan Italy Racing) sečteny, Italský pilot na motocyklu MotoBi, tedy ex-TSR, se nachází v současné tabulce šampionátu Moto2 až na 18. místě se ziskem 12 bodů, zatímco jeho týmový kolega Simone Corsi je aktuálně 7. (55 bodů). Nejlepším umístěním Pasiniho bylo hned v úvodu 6. místo z Kataru a pak už bodoval jen v Assenu, kde skončil 14. 


Přitom před touto sezónou byl Pasini (10-ti násobný vítěz závodů Grand Prix - 125 ccm 8x a 250 - 2x) považován za jednoho z favoritů, neboť vloni v šampionátu dvěstěpadesátek skončil celkově na 5. místě a nejlepší kvarteto (Aoyama, Barbera, Simoncelli a Bautista) odešlo do MotoGP, jak je jistě všem známo.

Už vloni neměl Pasini zrovna lehkou sezónu, když se jeho maďarský tým "Toth" potýkal s peněžními problémy a dokonce továrna Aprilia svůj tovární motocykl RSA této maďarské stáji odebrala...


Údajně se tým JiR manažera Gianlucy Montirona rozešel s Pasinim z důvodů, že italský jezdec kvůli svému zranění není schopen "kočírovat" motocykl Moto2 (u 125-tek a 250-tek to prý nevadilo), ale Pasini už vloni testoval v Brně a později i v Mugellu motocykl Ducati kubatury MotoGP a toto zranění zápěstí jeho pravé ruky se nijak neprojevilo.

 
V každém případě Mattia Pasini v týmu JiR skončil, od dnešního dne pojede místo něho japonský mistr supersportů Yusuke Teshima, testovací jezdec TSR 6 Moto2 a japonský mistr supersportů. Ten bude v příštím týdnu testovat i v Aragonu a na Sachsenringu by měl jet za tento tým už nový stabilní jezdec.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist