Italtrans získal Antonia Jimeneze a Aligi Deganella

Tým z prostředí šestistovek Italtrans Racing získal Antonia Jimeneze, zkušeného technika, jenž v mistrovství světa působí šestadvacátým rokem a v nadcházející sezoně bude šéftechnikem finského jezdce Mika Kallia. Role šéftechnika Itala Franca Morbidelliho se ujme další zkušený technik Aligi Deganello.

Italtrans získal Antonia Jimeneze a Aligi Deganella
Pokud Mika Kallio hovořil o přestupu k týmu Italtrans Racing jako o možnosti jak také v příštím roce pokračovat ve své snaze získat titul mistra světa, měl k tomu jistě své důvody. Jedním z jich byl zřejmě fakt, že tým mohutně posiluje, za což lze považovat příchod Antonia Jimeneze, šéftechnika Álvara Bautisty z Gresiniho týmu MotoGP.
S italským týmem Fausta Gresiniho spolupracoval Antonio Jimenez od roku 2006, což je velmi dlouhá doba, takže jeho cestu do prostředí kategorie Moto2 můžeme považovat za zásadní předěl jeho profesní kariéry v mistrovství světa silničních motocyklů.

„Pro sezonu 2015 jsem měl několik možností a to buď zůstat v MotoGP nebo přejít do Moto2,“ uvedl Antonio Jimenez. „Nabídka od Italtransu byla jednou z nich, ale hned od prvního momentu velmi lákavá. Jednak je to opravdu dobře postavený tým s velmi slibnou budoucností v podobě dvou jezdců, kteří přinášejí kombinaci vitálnosti a zkušenosti, a také Aligi je člověkem, kterého už znám a vážím si ho.“

„Je to hodně zajímavá parta lidí, která je schopná odvést skvělou práci. Já osobně v týmu miluji tuto rodinnou atmosféru, což mi připomíná roky strávené v prostředí čtvrtlitrů,“
dodal závěrem Antonio Jimenez.
Šéftechnik Franca Morbidelliho, rovněž velmi zkušený Aligi Deganello, má zkušenosti jak z působení v MotoGP, kde byl například šéfem mechaniků Marca Simoncelliho, tak také z prostředí WSBK, kde například spolupracoval s Maxem Biaggim a letošní sezonu uzavřel s vítězným týmem tovární Aprilie.

„Po skvělém období v mistrovství superbiků jsem měl před sebou několik možností a Italtrans patřil mezi ně,“ uvedl Aligi Deganello. „Viděl jsem tam obrovskou vášeň a touhu odvést dobrou práci. Mika s Francem je velmi silná jezdecká sestava, znám také Antonia, takže jsem se rozhodl pro návrat zpátky do mistrovství světa silničních motocyklů.“

Už teď musí být každému jasné, že má Italtrans Racing pro nadcházející ročník velmi silné ambice a titul mistra světa bude rozhodně na nejvyšším místě jejich seznamu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist