I přes technické problémy je Salač v kombinaci časů šestý

Téměř po měsíční přestávce pokračuje o tomto víkendu seriál Mistrovství světa MotoGP. Program Velké ceny Itálie na okruhu v Mugellu dnes zahájily dva volné tréninky. Filip Salač z týmu QJMOTOR GRESINI RACING skončil i přes technické problémy na šestém místě v kombinovaném měření. Český jezdec se nadále drží v absolutní světové špičce a dnešní výkon ho předurčuje k přímému postupu do Q2.

Filip Salač měl v prvním tréninku technické problémy a dlouhé minuty strávil v boxech. Svým nejrychlejším dosaženým časem 1´51,627 sekundy se v kombinaci časů obou tréninkových jízd umístil na šestém místě a na prvního Pedra Acostu ztratil 0,699 sekundy.

„První den v Itálii nebyl úplně optimální,“ komentoval páteční jízdy Filip Salač. „V dopoledním tréninku jsem měl problém se spojkou, musel jsem se vrátit do boxu, kde ji mechanici vyměnili. To zabralo asi dvacet minut a do konce první jízdy zbývala čtvrthodina. Bylo to pro mě hodně stresující, protože jsem přišel o půlku tréninku a nestihl vyzkoušet vše potřebné. Zítra má navíc pršet, takže mně těch dvacet minut může chybět. Ve druhém tréninku bylo horko a opět se projevily problémy s přední pneumatikou, podobně jako v Jerezu. Máme co zlepšovat, uvidíme, jaké bude počasí na kvalifikaci a jak nám to zítra půjde.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist