Filip Salač bude v Aragónu startovat ze čtvrté řady

Tento víkend se koná letos předposlední závod mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP na evropském kontinentu. Na okruh MotorLand Aragón poblíž severošpanělského Alcaňizu vyjel v kategorii Moto2 také Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. S jistotou už podepsaného kontraktu s týmem Gresini Racing také na příští rok zajel Filip zkušeně, když se od prvního tréninku zlepšoval až do elitní kvalifikace. Postupný progres mu přinesl dvanácté místo a start do zítřejšího závodu ze čtvrté řady. Salač vyrovnal druhý nejlepší kvalifikační výsledek v letošní sezóně, dvanáctý skončil také v Asenu, lepší byl pouze v Kataru, kde obsadil čtvrté místo.

V prvním tréninku Filip Salač včera zajel nerychlejší kolo za 01'54,521, odpoledne se zlepšil o bezmála sedm desetin sekundy.V sobotu dopoledne ve třetím tréninku zaznamenal další zlepšení na 01'53,128 a ze čtrnáctého místa postoupil přímo do odpolední elitní kvalifikace Q2. A v ní s dalším zrychlením oproti třetímu tréninku o 0,256 sekundy na kolo skončil dvanáctý. Startovat do zítřejšího závodu tak bude ze čtvrté řady na gridu.

„Páteční tréninky byly složité kvůli nízké přilnavosti povrchu trati, asi všichni jsme se trápili. Ve druhém tréninku jsme řešili problém s motocyklem, každopádně ve třetím jsem byl na tvrdých pneumatikách schopen zajíždět rychlé časy. Na nich jsem zajel také postupový čas do Q2. I když jsem měl s měkkými gumami vždy dobře rozjeté první dva sektory, tak mě pak v kole vždycky někdo zbrzdil. Jsem spokojený s místem na startu, čtvrtá řada je reálná, ale vím, že dneska to mohlo být ještě lepší. Uvidíme, co zítra, budu se snažit bojovat, jak jen to půjde a ukončit předposlední evropský závod co nejlépe,“ zhodnotil Filip Salač první dva dny závodního víkendu v Aragónu.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist