Esteve Rabat podepsal s Marc VDS Racing

Čtyřiadvacetiletý španělský jezdec stáje Sita Ponse, který v současné době závodí v kubatuře Moto2, podepsal dvouletou smlouvu s týmem Marca van der Stratena a v letech 2014 a 2015 pojede v týmu současného lídra průběžného hodnocení střední kubatury Scotta Reddinga.

Esteve Rabat podepsal s Marc VDS Racing
Esteve Rabat odchází z týmu Pons Racing Tuenti HP 40, který je přibližně na stejné úrovni jako Marc VDS Racing, navíc mají oba týmy stejné stroje Kalex a od německého výrobce se jim dostává stejné podpory. Proč se Esteve Rabat rozhodl odejít bude pravděpodobně v politice týmu, která je nyní víc zaměřena na vítězství Pola Espargara v mistrovství Moto2.

Esteve Rabat již několikrát svého týmového kolegu porazil, což mu pravděpodobně nebylo přičteno k dobru. Potom, co nyní podepsal s týmem Marc VDS Racing to bude on, kdo bude týmovou jedničkou, což si zcela určitě zaslouží.

Esteve Rabat nahradí Scotta Reddinga, který má po skončení sezony odejít k MotoGP týmu Fausta Gresiniho, což by mělo být potvrzeno už příští týden během Reddingovy domácí Grand Prix v Silverstonu.
K podpisu smlouvy s Esteve Rabatam šéf týmu Marc VDS Racing Michael Bartholemy uvedl: „Jsem si jistý, že jsme v Titovi získali jezdce, který dokáže v příštích dvou sezonách bojovat o titul. Jeho výsledky jsou velmi působivé a věřím, že mu umožníme dostat se na ještě vyšší úroveň tím, že k jeho rychlosti přidáme konzistenci.“

„Myslím, že je fér říct, že jsme se za poslední čtyři roky etablovali do pozice jednoho z nejšpičkovějších týmů světového šampionátu třídy Moto2,“ uvedl majitel týmu Marc van der Straten. „Toto se jen odráží v kalibru jezdců, kteří k nám přijdou jezdit v nadcházející sezoně. Měli jsme hodně možností, ale Tito Rabat byl o hlavu nad ostatními kandidáty. Věřím, že Tito je pro náš tým skvělá volba. Už se těším až ho budu sledovat bojovat o titul od prvního závodu sezony.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist