Anthony West měl pozitivní dopingový test

Nejen třeba cyklisté mají problémy s dodržováním dopingových zákonů. Nyní uvízl v síti dopingových komisařů australský pilot Anthony West.

Dopingová kontrola pilota Moto2 Anthonyho Westa po závodě v Le Mans dne 20. května byla pozitivní a v moči jezdce týmu QMMF Racing Team byla nalezena zakázaná látka Methylhexaneamin. Mezinárodní dopingový soud u FIM se rozhodl jezdce Westa v závodě GP Francie diskvalifkovat - West v něm skončil na 7. místě.
K tomu byla Australanovi zakázána závodní činnost na jeden měsíc - což je dle mého soukromého názoru dost krátká doba - od 30. října na všech závodech, které pořádá FIM. Tím musí West vynechat sezonní finále ve Valencii.
Druhý jezdec v cíli závodu Phillip Island a předtím třetí v Sepangu se ale během 5 dní může odvolat.