Zarco: Stále bez vítězství

Johann Zarco prohrál se Sandrem Cortesem při brněnském závodě Grand Prix jen velmi těsně a zatímco hranice prvního vítězství tak byla u Corteseho probořena, tak Zarco se stále ještě musí obrnět trpělivostí.

Zarco: Stále bez vítězství
Francouzský jezdec Johann Zarco musí stále ještě čekat na své první vítězství, neboť už počtvrté se musel spokojit po tvrdém souboji o první místo spokojit v cíli s místem druhým. V Brně to byl tentokráte Sandro Cortese, který ho tentokráte ve svém 109. závodě Grand Prix připravil o dlouho očekávané vítězství.

Jen malinká Zarcova chybička stačila, aby mu Cortese sebral těsně první místo: "Věděl jsem, že moje šance na první místo jsou velmi vysoké, ale vše jsem díky malé chybě v poslední zatáčce prohrál", řekl po závodě Francouz.
Také týmový šéf Aki Ajo se už těšil na dlouho očekávané vítězství svého pilota: "Pochopitelně, že jsem trochu zklamaný tím, jak to nakonec dopadlo. Zarco byl rychlejším jezdcem a měl i rychlejší motocykl, ale jeho předjížděcí manévr přišel možná trochu později. Takže jeho taktika v tomto případě nevyšla úplně nejlépe. Ovšem Johann zajel opět velmi skvělý závod", pochválil Ajo svého pilota.
Ovšem i druhé místo stačilo k tomu, že se mistrovství světa stalo opět o pořádný kus zajímavější. Lídr šampionátu Nicolas Terol totiž závod kvůli technickým problémům nedokončil. A Johann Zarco tak snížil rozdíl v tabulce mistrovství světa na pouhých 12 bodů: "Nejdříve jsem byl na sebe naštvaný, ale potom jsem celou záležitost uviděl pozitivně. Snížil jsem náskok na Terola, a to je v tomto okamžiku rozhodující", potvrdil napevno Zarco.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist