Z Estorilu veze Kornfeil body za desáté místo

Ve třetím podniku motocyklového šampionátu v portugalském Estorilu si český závodník Jakub Kornfeil opravdu zabojoval a to nejen se svými soupeři, ale především s technikou. Přesto si z Estorilu odváží body za desátou pozici, což mu v průběžném hodnocení stačí na šestnácté místo.

Z Estorilu veze Kornfeil body za desáté místo
Po skvělém startu do závodu se český mladík usadil ve velké skupině jezdců, která bojovala od prvního do jedenáctého místa. Úvod závodu vypadal přímo skvěle, když se Jakubovy nejrychlejší časy rovnaly s jezdci na samotné špici. Pak ale přišly velké technické problémy s řazením a Kubajz tak bohužel zůstal ve skupince bojující  deváté místo. I přes zmíněné potíže s motocyklem se ale v žádném případě nevzdal a vybojoval si velmi slušnou desátou pozici a šest mistrovských bodů.

„Během ranního warm upu se nám podařilo odstranit problémy s přilnavostí přední části motorky, takže den začal docela dobře,“ uvedl po závodu Jakub Kornfeil. „V závodě už to ale tak dobře nešlo, protože prakticky od prvního kola jsem měl obrovské problémy s řazením. Odřazovat zpět téměř nešlo a to způsobovalo, že jsem byl dlouhý na téměř každých brzdách a nevycházely mi zatáčky.“
„Dokonce v některých jedničkových zatáčkách jsem byl nucený jet na dvojku, protože zařadit nejnižší stupeň prostě nebylo možné. Příčinou byla pravděpodobně prasklá spojka, což však zatím nevíme jistě, ale je to první poznatek mechaniků. Je mi jasné, že tým za to nemůže, prostě a jednoduše se stala tato mechanická závada a já můžu být šťastný, že jsem závod vůbec dokončil.“

„Snažil jsem se pracovat s tím, co jsem měl. Nakonec se utvořila docela velká skupinka a místy to bylo hodně těsné, protože mě to neskutečně rozhazovalo a pak jsem byl vždy dlouhý. Bylo tedy jasné, že mi to okamžitě pošlou zpátky. Je to velká škoda, protože několik kol na začátku závodu jsem jel ve skupině za Antonellim, který se později odtrhl. Jsem přesvědčený, že nebýt těchto problémů, mohl jsem se s ním v klidu udržet krok a zajet ještě lepší výsledek. V každém případě si těch šesti bodů nesmírně vážím, protože cesta k nim byla hodně složitá,“ dodal Kornfeil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist