V roce 2019 pojede s Kornfeilem v barvách Prüstel GP další Čech Filip Salač

Skvělá zpráva pro české fanoušky byla dnes oficiálně potvrzena během tiskové konference v centrále Autoklubu České republiky. V roce 2019 bude jezdecká sestava Moto3 týmu Prüstel GP ve složení Jakub Kornfeil a Filip Salač. Další zajímavostí je ten fakt, že příští rok bude tým těžit z tovární podpory KTM. Rovněž se s německým týmem připravuje projekt v juniorském šampionátu FIM CEV Repsol. Bližší informace budeme publikovat v průběhu dne.

V roce 2019 pojede s Kornfeilem v barvách Prüstel GP další Čech Filip Salač

Jakub Kornfeil prodloužil smlouvu s týmem Prüstel GP jen nedávno a není to dlouho, co se dozvěděl, že jeho novým týmovým kolegou pro rok 2019 bude krajan Filip Salač. „Mám velkou radost, že se do mistrovství světa dostal další Čech a že budeme startovat v jednom týmu,“ řekl Kornfeil. „Je to neskutečný úspěch pro Autoklub a celou Českou republiku s ohledem na to jak malá jsme země a jak složité je dnes dostat se do mistrovství světa.“

„S Filipem mám naprosto bezvadný vztah a je skvělé, že náš profesionálně fungující tým posílí právě on. Už se fakt těším, až se tato informace dostane na veřejnost a doufám, že za námi budou stát všichni čeští fanoušci. Věřím, že budeme dobří parťáci a silná dvojka, která brzy ukáže, co v ní je,“ dodal Kornfeil.

Filip Salač, jezdec Red Bull Rookies Cupu a FIM CEV Moto3, příští rok nováček v mistrovství světa Moto3, k nové výzvě prozradil: „Přestupem do Moto3 se mi plní další velký sen. Vím, že to nebude jednoduché, ale díky startu na divokou kartu v Brně jsem se mohl s technikou kategorie Moto3 krátce seznámit. I když nám závod nevyšel, po tréninkových časech jsem přesvědčený, že dokážu dobře zajet i v této třídě.“

„Děkuji všem za velkou příležitost a šanci ukázat svoje schopnosti. Teď se budu ještě maximálně soustředit na zbytek letošní sezony, a pak už mě čeká náročná příprava na rok 2019,“ dodal závěrem šestnáctiletý závodník.

 

Autoři článku obdrželi prémie 22 Kč od 11 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist