V prvním tréninku byl Salač druhý, celkově je sedmý

V pátek dopoledne zajel Filip Salač, jezdec týmu CarXpert PrüstelGP, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky, druhý nejrychlejší čas, což byl parádní začátek víkendu Velké ceny Aragonie. Ve druhém tréninku byl Salač s minimální ztrátou necelých tří desetin šestý nejrychlejší a po pátečním programu mu patří sedmá příčka kombinace časů. Zatím je součástí postupové Top14 a o přímý postup do Q2 bude společně s ostatními bojovat v sobotu ráno.

Závodní týden zahájil Filip v Brně testem silného motocyklu Yamaha R1, který má objem 1000 ccm. Nyní ho tedy čekal návrat na slabší motocykl a šance zúročit nově nabité zkušenosti. První trénink Filip zahájil skvěle a nad jeho síly byl pouze Gabriel Rodrigo. Odpolední trénink znamenal pro českého reprezentanta opět zajíždění stabilních časů, výsledkem byla pěkná šestá pozice.

„Dnes byl super den,“ uvedl po pátečních trénincích Filip Salač. „V prvním tréninku jsem byl druhý, ve druhém šestý. Celkově jsem spokojený, nedělali jsme velké změny na motorce z prvního do druhého tréninku, to je fajn. Ještě je tam hodně prostoru pro zlepšení, ale jsem rád, že dokážu jet stabilní kola i sám. Hodně mě to baví, dlouho mě to nebavilo jako teď, s motorkou si hraji, je to asi trochu i kvůli tomu, že jsem měl v pondělí test v Brně na Yamaze R1, tedy objemu 1000 ccm. Jsem pozitivně naladěný, tým pracuje skvěle, takže jsem moc rád a už se těším na zítra.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist