Silverstone podruhé

Jakub Kornfeil má se svatostánkem britského motorismu již od loňska otevřený účet. Šestnáctá startovní pozice by tak před zítřejším závodem v Silverstone, mohla být základem toho, aby se to srovnalo.

Silverstone podruhé
I přes včerejší déšť, který přeci jenom ovlivnil jeden z tréninků nejnižší kubatury, zůstalo dnes na britských ostrovech přeci jen sucho. Co však přijde zítra, se neví. I když vlastně ano, zítra se v britském Silverstone totiž pojede již šestý závod seriálu MotoGP.
Jakub Kornfeil: „Rozhodně bylo fajn, že zůstalo po celý den sucho, aspoň jsme měli možnost pokročit někam s nastavením, i když to chvílemi opravdu vypadalo na to, že seshora zase něco spadne. V ranním volném jsem sice točil heftem jak pominutý, ale bylo to tak nějak málo a tak jsem si do kvalifikace dal za cíl, zajet čas 2 min 17sekund, což se mi nakonec sice podařilo, nicméně vím, že jsem na tom mohl být podstatně lépe. Průběh kvalifikace byl podobně jako v Barceloně celkem hektický, neboť se znova nevědělo, zda tedy nebude pršet a všichni si chtěli zajet čas hned na začátku, já samozřejmě taky a tak jsem vyrazil na trať jako snad jeden z prvních vůbec. Vzápětí jsem zjistil, že se mne někteří ze soupeřů vozí za zadkem, tak jsem to vypnul. Pohyboval jsem se někde kolem 20-té příčky a to rozhodně nebylo nic ideálního a tak jsem zajel do boxu nejen vyměnit gumy, ale po konzultaci i drobně s mechaniky poupravit set up a motorka rázem začala fungovat podstatně jinak. Stihl jsem do konce tréninku najet ještě asi sedm kol, ale nedokázal jsem se za nikým vyvézt. Chvilku jsem si myslel, že snad ani nikdo už nejede. Pak se sice objevil Sandro Cortese, jenže v jeho závěsu jsem se udržel jen v prvním úseku a tak jsem se nalepil na záda Francouze Rossiho a za ním zajel i své dnešní maximum 2.17,7. Bohužel níž už jsem svůj čas stlačit nedokázal, protože byť jsem jel poslední dvě kola pořád za ním, nedal se předjet a já měl pocit, že můžu jet rychleji. Na kdyby se nehraje, ale mít před sebou jiného vodiče, asi bych nějakých pár dalších desetinek stáhnout dokázal a bojovat o desátou příčku na startu bylo více než reálné. Takhle mne akorát štve, že mne v závěru přeskočil ještě Angličan Webb. A zítra? Uvidíme, bude hodně záležet na počasí, ale rád bych ten otevřený účet co v Silverstone mám od loňska, srovnal.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist